Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Nastavak sanacije turbine: Druga faza u avgustu

Nastavak sanacije turbine: Druga faza u avgustutrg_fontane

Javno vodoprivredno preduzeće „Vode Vojvodine“ je u saradnji sa opštinom Bečej prošle godine počelo sanaciju turbinskog postrojenja stare brodske prevodnice (Šlajz).

Pred Svetsku konferenciju o kanalima u septembru prošle godine, urađeni su građevinski radovi na objektu turbine, promenjene su električne instalacije, postavljena su nova vrata, postrojenje je očišćeno, ali nisu urađeni radovi koji su bili najavljeni – konzerviranje mašina i postavka izložbe. Ti radovi bi trebalo da budu obavljeni ove godine. „U drugoj fazi sanacije turbine ćemo uraditi tri stvari. Prvo ćemo za 2,4 miliona dinara reparirati tri uređaja i izraditi replike delova postrojenja koje nedostaju, saniraćemo elektro-opremu u turbini što će nas koštati 950.000 dinara, a biće izrađena i stalna izložbena postavka. Sa radovima bi uz poštovanje zakonske procedure mogli da počnemo u avgustu. Ovo su planovi koji su usvojeni početkom godine, a od tekućeg poslovanja zavisiće da li ćemo ih ispuniti u stoprocentnom iznosu“, rekao je Stevan Ilinčić pomoćnik direktora JVP „Vode Vojvodine“ za hidrosistem DTD.
U okviru projekta „Voda za život“ „Vode Vojvodine“ su prošle godine uredile nasip na DTD kanalu u dužini od 800 metara, pokošena je trska i postavljeni su setovi klupa i stolova sa suncobranima (tri prošlog avgusta i dva prošle nedelje). Bilo je najavljeno da će biti izgrađena i trim staza, međutim, još nije postavljena. Milanka Mišković šefica Odseka za brigu o zaštićenim područjima JVP „Vode Vojvodine“ rekla je da je sve što je urađeno prošle godine obavljeno u saradnji sa opštinom Bečej, a ove godine još nije razgovarala sa predstavnicima lokalne samouprave: „Pošto je bilo loše vreme, nisam dolazila u Bečej, niti sam imala kontakte sa predstavnicima vlasti. U ponedeljak bi trebalo da dođem kod vas i da se sa predstavnicima opštine i udruženja ribolovaca Šaran dogovorim šta ćemo dalje. Na tom prostoru je potrebno postaviti i korpe za otpatke i zadužiti nekoga da ih prazni. Kada pričamo o trim stazi, ona ne mora uvek biti izbetonirana, može da bude i u ovakvom ambijentu u kakvom je sada. Da li ćemo raditi na neki drugi način ili ne, u razgovoru prvo moramo da vidimo kakve su finansijske mogućnosti opštine, ali i ’Voda Vojvodine’“.  

S.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *