Baraž za popunu I a lige Srbije: Slavlje vaterpolista Bečeja

Baraž za popunu I a lige Srbije: Slavlje vaterpolista Bečejatrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su i u revanš utakmici doigravanja za popunu I a lige u dramatičnoj završnici pobedili ekipu Beograda. Nošeni podrškom sa tribina, Bečejci su uspeli da u dramatičnom finišu meča, praktično golom sekund pre kraja regularnog dela izjednače rezultat 5:5 (1:0, 1:3, 1:1, 2:1) a potom boljim izvođenjem peteraca (3:2) dođu do pobede od 8:7 i izbore pravo da u narednoj sezoni nastupaju u I a ligi Srbije, jer su u prvoj utakmici bili bolji od ekipe Beograda, savladali su je rezultatom 6:7 (0:2, 1:3, 3:1, 2:1).

Veliki uspeh vaterpolisti Bečeja su proslavili sa svojim navijačima, a neposredno posle utakmice kapiten i predsednik kluba Goran Krstonošić je rekao:

– Bilo je teško, ali uspeli smo. Zahvaljujem se igračima na borbenoj igri a hvala i navijačima koji su nas bodrili i motivisali da smognemo snage i dođemo do pobede. Odužićemo im se dobrim partijama na jesen u prvenstvu I a lige.

Vaterpolisti Bečeja su do pobede protiv ekipe Beograda u revanš susretu doigravanja za popunu I a lige došli teže nego što se to očekivalo. Od početka utakmice se vodila žestoka borba, a gosti su pokušali da iskoriste okolnost što je domaćin igrao praktično bez centra, jer je ekipa Bečeja tokom prvenstva ostala bez Brkljača i Prkoslovačkog a zbog povrede je izostao i Luščenko, tako da su se na dva metra sa protivničkim bekovima borili Nikola Jović i Goran Krstonošić.

U pravoj rovovskoj bici bilo je mnogo prekršaja i  isključenja, a malo golova i dosta grešaka na obe strane.

Prvi pogodak je postignut posle pet minuta igre. Strelac je bio Viktor Mesaroš koji je iskoristio igrača više i doveo ekipu Bečeja u vođstvo od 1:0. Već u sledećem napadu gosti su imali priliku da izjednače rezultat iz dosuđenog peterca, ali je mladi Žolt Bušić sačuvao svoj gol 2 minuta i 25 sekundi pre kraja tog dela susreta koji je završen minimalnim vođstvom domaćina.

Ono što nisu uspeli iz kaznenog udarca, gostima je pošlo za rukom početkom druge četvrtine, kada su preko Maksimovića došli do izjednačenja (1:1) a nešto kasnije sa igračem više golom Denisa Šabana prešli su i u vođstvo (1:2). Nakon toga je propušteno nekoliko napada na obe strane, da bi potom usledio najlepši potez na utakmici koji se retko viđa. Akter je bio Goran Krstonošič. On je u trenucima kada je isticalo vreme predviđeno za napad, prihvatio loptu četiri-pet metara od gola sa protivničkim igračem na leđima, maestralno je reagovao i podsetio da je svojevremeno bio član drim-tima koji je osvojio Kup šampiona, efektno je šraubom uputio loptu ka golu protivnika i pogodio gornji desni ugao i izjednačio rezultat (2:2).

Međutim, ekipa Beograda je vrlo brzo preko Pokrajca ponovo došla do prednosti (2:3) koju je uz dosta sreće sačuvala do početka treće četvrtine jer su Bečejci u dva navrata pogađali okvir gola kada su već svi videli loptu u mreži, a pored toga činili su nedopustive greške u situacijama kada su imali igrača više. Ipak, treće poravnanje rezultata doneo je Vladimir Kuprešak koji je iskoristio brojčanu prednost (3:3).

Nakon toga Bečejci ne koriste nekoliko prilika da povedu, nisu uspeli tri puta da realizuju igrača više, a u jednoj situaciji nisu postigli gol ni sa dva igrača više i usledila je kazna. Filip Tasić je ponovo doveo Beograd u vođstvo (3:4), da bi nakon promašenog peterca Stefana Naćuka i propuštene prilike za izjednačenje u rastrzanoj i brzopletoj  igri domaćeg tima, gosti po prvi put stekli prednost od dva gola razlike 2 minuta i 53 sekunde pre kraja meča (3:5). Strelac je bio Uroš Vuković.

Činilo se da je utakmica rešena i da će se igrati majstorica. Vaterpolisti Beograda su organizovali napade bez izrazitih ambicija da ugroze protivnički gol, već više u želji da samo zadrže loptu u svom posedu kako bi proteklo što više vremena. S druge strane Goran Krstonošić nad kojem je načinjeno bezbroj prekršaja i koji je iznudio većinu isključenja protivničkih igrača, pokušao je da organizuje igru svoje ekipe i načini preokret. U poslednjem minutu susreta, 38 sekundi pre kraja, sudije su dosudile penal za Bečej. Iskusni igrač Bečeja je bio siguran. Zavladalo je opšta neizvesnost i uzbuđenje na tribinama. Usledio je poslednji napad gostiju a dvojica igrača domaćeg tima su zaostala na polovini protivnika. Vaterpolisti Beograda su oklevali u prilasku zoni šuta, što su domaći igrači iskoristili i uspeli da se dokopaju lopte. Ona se odbila do mladog čuvara mreže Bečeja koji je prosleđuje Goranu Krstonošiću, a ovaj dugim pasom, gotovo preko celog bazena, pronalazi Igora Afanasijeva koji prihvata loptu, izmiče protivničkom igraču i snažnim šutem sekund pre kraja meča je šalje u protivničku mrežu i po četvrti put izjednačava rezultat.

Potom se pristupilo petercima. Prvi izvođač kaznenog udarca Viktor Mesaroš je bio siguran (6:5) a potom se istakao mladi čuvar mreže Bečeja Žolt Bušić koji je odbranio prvi udarac gostiju i omogućio svom timu da stvori prednost od dva gola razlike, što iskusni Nikola Jović nije propustio (7:5).

Nakon toga u svojevrsnom vaterpolo ruletu uspešniji su gosti (7:7), da bi Afanasijev još jednom bio na visini zadatka i opet doneo prednost svom timu od 8:7 a gosti u poslednjem pokušaju ne uspevaju da pogode mrežu što je bio znak za početak velikog slavlja.

Utakmica je odigrana na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“. Sudije: Pavle Kiš iz Novog Sada i Igor Virijević iz Zrenjanina. Isključenja: Bečej 5, Beograd 13. Peterci: Bečej 2, Beograd 1.

Bečej: Bušić, N. Krstonošić, Jović, Naćuk, Dobožanov, Mesaroš 1, Kuprešak 1,Velimirov, Davidov, Afanasijev 1, Drobina, G. Krstonošić 2, Živkov Andričin, Dajović.

Beograd: Miljević, Šaban 1, Vuković 1, Jovanović, Pokrajac 1, Trtović, Radanović, Katić, Daničić, Tasić 1, Đurić, Maksimović 1, Milić, Radulović.

U drugoj utakmici vaterpolisti Taša su pobedili ekipu Dunava u Novom Sadu rezultatom 7:10 (3:1, 2:2, 0:5, 2:2), tako da će i oni u narednoj sezoni sa ekipom Bečeja nastupati u I a ligi.