Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Za sanaciju divlje deponije: Bečeju 1,1 milion dinara

Za sanaciju divlje deponije: Bečeju 1,1 milion dinaratrg_fontane

Predsednici osam vojvođanskih opština, među kojima je i Bečej, 7. novembra su u pokrajinskoj vladi potpisali ugovore o dodeli novca za programe zaštite životne sredine u 2016. godini. Ukupna vrednost sufinansiranih projektnih aktivnosti je 8 miliona dinara.

Pokrajinski sekretar za urbanizam i zaštitu životne sredine Vladimir Galić pre potpisivanja ugovora predstavio je rezultate konkursa za dodelu sredstava vojvođanskim lokalnim samoupravama za programe zaštite životne sredine.
Reč je o konkursu namenjenom rešavanju problema neadekvatnog odlaganja otpada – sanacije i rekultivacije postojećih deponija i degradiranih površina. Priliku da na ovaj način reše deo svojih problema, od 26 prijavljenih na konkurs, dobili su: Irig, Bečej, Kikinda, Novi Bečej, Senta, Sremski Karlovci, Čoka i Novi Kneževac.
Opštini Bečej je odobreno 1,1 milion dinara za sanaciju divljih deponija i degradiranih površina. Najviše novca, 1,5 miliona dinara, dodeljeno je opštini Irig, a komšijska opština Novi Bečej dobila je milion dinara.
Predsednik opštine Bečej Dragan Tošić je nakon potpisivanja ugovora rekao da će odobreni novac obezbediti uklanjanje jedne divlje deponije u opštini Bečej, gde ih ima više, a „ostale ćemo ukloniti svojim sredstvima. Ovakvi potezi sekretarijata su značajni, posebno za male sredine kao što je Bečej. I narednih godina ćemo konkurisati kod pokrajinskog sekretarijata za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu životne sredine“, rekao je Tošić.
Galić je istakao: „U prethodnom delu godine nije bio izdvojen ni dinar za uklanjanje divljih deponija. Mi smo uspeli da rebalansom pokrajinskog budžeta izdvojimo odgovarajuća sredstva za ovu namenu. Na osnovu ovoga, pokušaćemo da saniramo određeni, manji deo deponija, i to je tek prvi korak u rešavanju ovog problema na teritoriji Vojvodine“.
Prema podacima iz pokrajinske administracije, u Vojvodini ima 600 divljih deponija, od čega je 250 velikih.
Pokrajinski sekretar je najavio da će u skorijoj budućnosti biti obezbeđen novac i za monitoring, kako se ne bi događalo da nakon uklanjanja jedne male divlje deponije, dođemo u situaciju da već naredne godine izdvajamo novac za ponovno uklanjanje istih divljih deponija.

R.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *