BARAŽ ZA PRVU LIGU SRBIJE: Plasman u elitu

BARAŽ ZA PRVU LIGU SRBIJE: Plasman u elitutrg_fontane

Ono što su obećali i učinili su. Igrači Kluba malog fudbala Bečej pobedom od 9:2 na svom terenu nad ekipom Novog Pazara u poslednjem kolu baraža overili su kartu za Prvu ligu Srbije izvađenu pre tri kola u Novu Pazaru i time se nakon samo jedne sezone pauze vratili u krem futsala. Ekipa sačinjena od igrača iz Bečeja pojačana sa pridošlicama iz Novog Bečeja (Blažin) i Vrbasa (Arvai) još jednom je dokazala (većina igrača i prvi put kada je obezbeđen plasman u Prvu ligu Srbije u sezoni 2009/2010. bila je iz Bečeja) da je najbolja među momcima koji igraju futsal u Vojvodini.

Nepuna četiri minuta trebalo je Bečejcima, tačnije Sekuliću, da probiju odbranu gostiju. Nakon tog gola su se igrači Novog Pazara još više grupisali u odbrani, odolevali napadima Bečeja i u nekoliko navrata pretili su iz kontri. Dugo očekivani gol za Bečej „desio“ se u 12. minutu, kada je Šćepanović napucao loptom Dolovca, a ovaj je skrenuo u sopstvenu mrežu. Od tog momenta puca igra Novog Pazara, Bečejci do kraja poluvremena postižu još jedan gol, a nakon pauze nastavljaju još jačim tempom, ubrzo postižu gol i time na startu drugog dela susreta rešavaju pitanje pobednika. Tačku na utakmicu stavio je 17 sekundi pre kraja meča golman Bečeja Bakrač pogotkom iz penala. U listu strelaca za Bečej pored Sekulića (3) i Bakrača upisali su se Jovanović, Kobiljski, Grbić, Arvai i Blažin.

„Nož, žica, Srebrenica“

Zasluženi ulazak igrača Kluba malog fudbala Bečej u viši rang takmičenja pokvarilo je nesportsko navijanje dela publike. Uzvici „Nož, žica, Srebrenica“ Novopazarcima svakako baca mrlju na značajan podvig kakav je ulazak bečejske ekipe u najviši stepen takmičenja u državi.

Prvi strelac ekipe Nebojša Sekulić, ujedno i trostruki strelac na meču sa Novim Pazarom, smatra da se njegova ekipa zasluženo vratila tamo gde joj je mesto, u Prvu ligu Srbije.
– Zahvalio bih se publici koja je u znatnom broju došla da nam da vetar u leđa ka višem rangu takmičenja. Mogu reći da smo ozbiljno pristupili utakmici od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka, o čemu govori i rezultat. Postojala je neznatna pozitivna trema ali sam bio uveren da ćemo dobiti protivnika. Kvalitetnija smo ekipa od njih, što smo i dokazali u Novom Pazaru, kada smo nakon šest sati puta direktno iz busa ušli u salu i dobili protivnika sa 4:3. Dominirali smo svih 40 minuta i na kraju timski ostvarili zacrtani cilj s početka sezone – rekao je Sekulić.
Pored Bečeja novi „stanovnik“ Prve futsal lige Srbije je Pirot, koji je taj status obezbedio u prošlom kolu.