Bazen SC „Slana Bara“ Novi Sad: Prvenstvo Vojvodine

Bazen SC „Slana Bara“ Novi Sad: Prvenstvo Vojvodinetrg_fontane

Na Prvenstvu Vojvodine za mlađe kategorije održanom proteklog vikenda na bazenu SC „Slana Bara“ u Novom Sadu nastupila su i 4 predstavnika PK Bečej.

U kategoriji mlađih pionira u konkurenciji 170 plivača iz 16 klubova uzrasta 2004-2005. godište, na najbolji način se predstavila Nataša Kekić koja je bila I u disciplini 400 m kraul isplivavši najbolji rezultat prvenstva kod devojčica. Pored toga, ona je osvojila srebrnu medalju na 200 m leđno i dva III mesta na 200 m kraul i 100 m mešovito sa godinu starijim plivačicama.
U kategoriji starijih pionirki u konkurenciji 291 plivača iz 23 vojvođanska kluba, Zita Seke je bila dominantna osvojivši čak tri I mesta u disciplinama 50 m,100 m kraul i 100 m delfin kao i III mesto na 200 m kraul.
Dejana Kekić je bila I na 200 m delfin i 100 m mešovito i II na 400 m kraul uz IV mesto na 800 m kraul, a Kristijan Pinter je popravio lična vremena na 200 i 400 m kraul.
Na Prvenstvu Vojvodine plivali su nekadašnji članovi PK Bečej, Jelena Ječanski iz PK Vojvodina koja je osvojila pet I mesta (50 m, 100 m, 200 m leđno i 100 m mešovito) i I mesto u štafeti juniorki 4×100 m kraul. Jovana Đurić, član PK Spartak bila je ubedljiva, I na 800 m kraul i 400 m kraul, i druga na 200 m kraul, a Nikola Ratkov iz PK Vrbas je bio II na 400 m kraul.
Naredno takmičenje je u Bečeju 27. februara na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ s početkom u 10 časova.