Bečejac savladan u prvom kolu: Optimizam i posle lošeg starta

Bečejac savladan u prvom kolu: Optimizam i posle  lošeg startatrg_fontane

U prvom kolu Prve B lige (Plava grupa) ekipa Bečeja ugostila je u svom bazenu ekipu Banjice iz Beograda.

Prošlogodišnji prvoligaš, ekipa Banjice savladala je domaće koji su se borili do poslednjeg trenutka, ali snaga i iskustvo su ipak pokazali svoje, iako ekipu Banjice čine momci od 91. do 94. godišta. Nakon završetka poslednje četvrtine rezultat je bio 5:8 (1:2, 1:3, 3:5, 5:8) za gostujuću ekipu.
Za tim Bečeja u prvom kolu nastupili su Zoran Jerković, Vladimir Cvetić, Miloš Brkljač, Stevan Strainov, Vladimir Bokun, Stefan Naćuk, Radivoj Kosovac, Vladimir Davidov, Nikola Jović, Stefan Tomićević, Božidar Pelengić, Miloš Popović Svetozar Marković i Lazar Dobožanov, a na klupi je imao svoj debi novi trener Bečejaca Darko Peslać.
Na početku meča timovi su delovali izjednačeno, međutim, nakon isključenja Pelengića, igrač Banjice Petrović dolazi do lopte i uspeva da savlada golmana Bečejca, a samo koji minut kasnije Asanović postiže drugi gol na meču i povisuje na 0:2, a Beograđanima je bilo dovoljno da sa dva gola razlike drže konce u svojim rukama do konačnog sudijskog zvižduka. Do kraja prve četvrtine jedini u timu Bečejca koji se istakao bio je Nikola Jović koji je uspeo da sa dva metra savlada golmana Banjice i smanji rezultat na 1:2.
U drugoj četvrtini publika je videla samo jedan gol i preko desetak šansi i isto toliko promašaja, a taj jedini gol postigao je Asanović, povisivši na 1:3.
Treću četvrtinu obeležila je goleada. Prvi su Beograđani tresli mrežu i to preko Gogova koji se upisuje u listu strelaca po prvi put, da bi već u sledećem napadu Cvetić u velikoj gužvi uspeo da postigne gol sa oko 5 metara i smanji rezultat na 2:4. Do kraja trećeg dela meča tresle su se mreže i jednog i drugog tima, po drugi put na meču Gogov dolazi do lopte i sjajnim isplivavanjem ostavlja iza sebe igrače oba kluba da bi na vrlo lak način uspeo da savlada golmana domaćeg tima. Pred sam kraj treće četvrtine Stefan Tomićević uspeva da smanji razliku na 3:5 savladavši golmana Banjice Rističevića.
Na samom početku poslednjeg dela Gogov dolazi do lopte i postiže svoj treći gol a ujedno i razliku od tri gola za svoj tim (3:6), da bi samo nakon pola minuta Jović smanjio na 4:6. U listu strelaca upisao se i Obradović, igrač Banjice koji je sa 5 metara uspeo da savlada Jerkovića. Do kraja meča Gogov postiže i svoj četvrti gol kojim povisuje rezultat na 4:8 i postaje igrač utakmice, da bi samo pola minuta do kraja Cvetić uspeo da smanji razliku i postavi konačni rezultat: 5:8.
Nakon poraza debitant na mestu trenera Darko Peslać prokomentarisao je utakmicu: „Kao prvo, nismo znali kakav je tim Banjice, ušli smo u utakmicu naslepo, ne znajući šta nas očekuje. Imali smo zadatak da odradimo neke stvari koje smo vežbali na dosadašnjim treninzima i mogu reći da sam za sada zadovoljan, a ima još nekih sitnica koje se moraju popraviti. I dalje podržavam svoju ekipu koja je u neku ruku i opravdano pretrpela poraz jer je ekipa Banjice u ovom trenutku i fizički i plivački sposobnija, što se u nekim trenucima moglo i primetiti. Motivacija nam nije pala, već ćemo u sledećem kolu dati sve od sebe i optimistički otputovati po prve bodove u Sentu“.
Peslać je o predstojećoj utakmici sa Sentom rekao: „Mi ćemo u svaku utakmicu ulaziti sa tim da igramo protiv najboljeg u ligi. Na samom početku meča ćemo obratiti pažnju i na to da li ekipa Sente ima nekih pojedinaca koji odskaču, sa kojima bismo možda mogli da imamo problema, pa ćemo na osnovu toga korigovati igru, a samim tim i rezultat.“