Bečejci loše startovali: Poraz protiv SAS-a iz Zrenjanina

Bečejci loše startovali: Poraz protiv SAS-a iz Zrenjaninatrg_fontane

Fudbaleri Kluba malog fudbala Bečej su u nedelju, u 14. kolu dočekali na svom parketu u hali OSC-a „Mladost“ šestoplasiranu ekipu SAS iz Zrenjanina. Nakon prvog poluvremena i rezultata 1:3, Bečejci su ipak gajili nadu da mogu doći do bodova, ali je konačan ishod meča bio 4:8 za goste.

Ekipa Bečeja, koja je prvi deo sezone završila na poslednjem mestu sa četiri boda, pokušala je da savlada ekipu iz Zrenjanina i da pokuša da se priključi sredini tabele.
Debitant u timu na trenerskoj poziciji Goran Šćepanović, na teren je izveo Miloša Andrića, Nemanju Žeravicu, Vedrana Raškovića (kapiten), Dražena Arvaia, Branimira Đurića, Gorana Božičića, Ivana Stanojevića, Mitu Kobiljskog, Nebojšu Sekulića, Đorđa Maksimovića i Savu Vadaskog.
Utakmica je počela relativno ravnopravno, da bi Bečej imao prvi kiks u 5. minutu kada je igrač Bečeja Nemanja Žeravica rukom odbranio šut Aleksandra Tomina i dobio direktni crveni karton i isključenje, što je i dodatno koštalo Bečej (penal i igra bez jednog odličnog fudbalera). Nakon „kiksa“ Tomin je uspešno realizovao penal. Nakon prvog gola ekipa SAS-a je preuzela dominaciju i stvarala je šanse, ali iskusni Andrić je sačuvao svoj gol. Najbolju priliku za tim Bečeja imao je Đurić u 10. minutu kada se uz asistenciju Raškovića našao oči u oči sa golmanom Kalabom, ali nije uspeo da promeni rezultat. U prilikama je bio i Dražen Arvai (pristigao u prelaznom roku iz Marba), koji je takođe propustio nekoliko lepih prilika tokom meča, ali je bio i najzapaženiji igrač sa velikim brojem pasova i prilika.
Sledeću ozbiljniju šansu gostujući igrači imali su u 13. minutu kada je Tomin sa centra kaznenog prostora pronašao po desnoj strani Matijevića koji je na lak način uspeo da „ugura“ loptu u nebranjeni deo gola i povisi vođstvo na 0:2.
Nakon šestog prekršaja Zrenjaninaca u 17. minutu dosuđen je penal u korist Bečeja, koji nije realizovao Arvai, ali je u 19. minutu Rašković ispravio sve greške i maestralnim golom iz mrtvog ugla sa korner linije uspeo je da zatrese mrežu SAS-a i smanji rezultat na 1:2. Do kraja prvog dela meča Tomin je još jednom izveo penal koji je dosuđen zbog šestog prekršaja i, za razliku od Arvaia, bio je siguran i svoj tim je odveo na pauzu rezultatom od 1:3.
Drugo poluvreme obeležila je agresivnija igra ekipe Bečeja, ali je zbog toga ostala „bušna“ na delovima terena, što su gosti uspeli da iskoriste.
U 23. minutu je kombinacija Tomina i Matijevića pretila golu Bečeja, međutim, pri pasu koji je Tomin uputio Matijeviću, lopta je zakačila Stanojevića i promenila smer – još jedan gol u korist SAS-a. Četiri minuta kasnije ekipa iz Zrenjanina napravila je razliku od pet golova, odnosno 1:6, prvi gol postigao je Ivan Vukoje koji je iz kontre uspeo da savlada Andrića sa 10 metara, da bi već u sledećem napadu, u 27. minutu Ivan Kiš „dotukao“ Bečejce sa 1:6. Tek je u 30. minutu Đurić u kontri doturio loptu do Arvaia koji je sa ivice kaznenog prostora smanjio rezultat na 2:6, da bi četiri minuta kasnije u sledećem naletu Bečeja, rezultatska razlika bila smanjena na tri gola prednosti. Iz kontre u timu Bečeja najbrži je bio Maksimović koji nije uspeo da zatrese mrežu Zrenjaninaca, ali je odbijena lopta od golmana SAS-a Kalabe, došla do Raškovića koji nije propustio priliku i smanjio je na 3:6. Iz novog kontranapada brzom igrom i pasevima Zrenjaninci su uz pomoć svog kapitena Blažića povisili na 3:7, da bi zbog šestog prekršaja još jednom Tomin iz penala zatresao mrežu Bečejaca. Do kraja utakmice na sreću domaćina rezultatska razlika je smanjena i to u pretposlednjem minutu, kada je Đurić uspeo da postigne gol i postavi konačnih 4:8.
Ekipa KMF Bečeja ovim rezultatom i dalje ostaje zakucana na dnu tabele sa četiri boda, što „ne miriše“ na dobro. Nakon utakmice identičan utisak imao je i debitant na klupi Goran Šćepanović koji je prokomentarisao ovu, ali i narednu utakmicu protiv Kolubare:
– Ekipa SAS-a je iskusna ekipa koja je dugi niz godina prvoligaš u Futsal ligi Srbije, ali je ovo ipak bila specifična utakmica zbog različitih stvari. Moja ekipa je valjda zbog pobedničkog pritiska ovako završila meč. Ovaj meč je trebao da se završi našom pobedom kako bi u kasnijim kolima mogli gledati kako da spasimo prvoligaški status. Prvo poluvreme je zaista bilo teško, imali smo pet do šest „zicera“ kada smo trebali postizati golove, ali neiskustvo i mlada ekipa je rezultirala da rezultat bude takav kakav je. U narednom kolu putujemo u Lazarevac na meč sa Kolubarom. Ništa nije izgubljeno, prvenstvo traje dugo. Mi ćemo dati naših sto posto, a treba imati u vidu i da je Kolubara u ovom delu sezone znatno oslabljena, ostala je bez nekoliko glavnih igrača, tako da idemo tamo na pobedu, kako bismo nadoknadili pretrpljeni poraz kod kuće.