BM teleks od 1. septembra 2017.

BM teleks od 1. septembra 2017.trg_fontane

Stoni tenis

Prvenstvo Balkana – Bronza za Radmilu Tominjak

Na Balkanskom šampionatu za igrače do 21 godine starosti održanom početkom avgusta u Podgorici, reprezentativci Srbije uspeli su da osvoje pet medalja.

Ekipno srebro pripalo je muškarcima, dok je u singlu, dublu i miksu osvojeno ukupno četiri odličja. U sastavu najbolje selekcije naše zemlje, inače najmlađi član reprezentacije, bila je i Radmila Tominjak, članica Vojvodine iz Bačkog Gradišta, koja je osvojila bronzanu medalju u miks dublu sa Markom Popovićem, koji je i u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo treće mesto.

Plivanje

Šabački maraton – Pobeda plivača iz Bečeja

Na najdužem maratonu koji se pliva u Srbiji  na deonici od 19 kilometara u Savi održanom u Šapcu 6. avgusta uz učešće 18 plivača iz Češke, Italije,  BiH, Rusije i Srbije nastupilo je i petoro takmičara iz Bečeja. Pri temperaturi reke Save od 29 stepeni, od mesta Jarak do Šapca, po pravilima pratnje sudija i čamaca uz Fina propise pobedio je Tamaš Farkaš u vremenu 2 sata i 48 minuta. Bence Balzam je bio u finišu drugi ispred plivača iz Češke u vremenu 2 sata i 57 minuta. U ženskoj konkurenciji Jovana Ječanski, inače vodeća u SRB Open kupu za 2017. godinu, je bila treća u vremenu 3 sata i 11 minuta ispred plivačica iz Italije i Češke.  Pobedila je reprezentativka iz Češke Lenka Šterbova, učesnica svih velikih takmičenja u svetu, dok je  Bečejka Karolina Tot Hasnoši deonicu isplivala u vremenu 3 sata i 59 minuta. Peti predstavnik iz Bečeja, Čongor Tot Hasnoši stao je na 11. kilometru maratona.

Delfin kup

U Adi na mitingu Delfin kup bečejski plivači su osvojili 6 medalja. Reka Varga bila je prva na 50 m delfin i treća na 50 m kraul. Osvajači medalja bili su i Ana Rebeka Nađnemedi koja je bila druga na 50 m prsno i treća na 50 m kraul, Jovana Srdanov je zauzela treće mesto na 50 m leđno, kao i Boris Mrkšić na 50 m kraul.

Maraton Bečej-Novi Bečej

Na 6. Međunarodnom plivačkom maratonu Bečej-Novi Bečej održanom 26. avgusta uz učešće 104 plivača  na  deonici od 10 kilometara  uz učešće 31 takmičara, u muškoj kategoriji pobedio je Tamaš Farkaš, član PK „Maraton“ iz Bačke Topole u vremenu 1 sat i 54 minuta, a u ženskoj konkurenciji ubedljivo  prvo mesto osvojila je Jovana Ječanski, članica PVK „Bečej – Svim star“ u vremenu tačno 2 sata. Na deonici od 2,5 km pobedio je Erik Pešti iz PVK „Bečej-Svim star“, a u ženskoj konkurenciji prva je bila Bečejka Milana Popov, koja nastupa za VK „Vračar“ iz Beograda.

Maraton u Bezdanu

U Bezdanu je 27. avgusta održan  23. plivački maraton nakon kog je usledila i svečana dodela ovogodišnjih priznanja. U apsolutnom plasmanu  SRB Open 2017. godine pobedila je Jovana Ječanski sa 12 pobeda na maratonima. Kod muških plivača, uz nešto manji bodovni skor, prvi je bio Bence Balzam, plivač PK „Maraton“ iz Bačke Topole.