„2. oktobar“ (Kumane) – Akademac (S.Crnja) 65:63
Vojvodina (NM) – slobodna
6. kolo
Vojvodina (NM) – „2. oktobar“ (Kumane)

KARATE

Karate klubovi B.P.S. i Potisje iz Ade bili su prošle nedelje organizatori tradicionalnog turnira „Bačka-Srem-Banat“ koji je uz učešće 242 takmičara iz 17 klubova sa teritorije Srbije i Mađarske održan u hali Tehničke škole u Adi. Petrovoselci i Ađani su bili dobri organizatori, ali su na takmičenju „počistili“ konkurenciju. Zajednička ekipa je ubedljivo bila prva ispred KK Vrbas i KK „Front“ iz Stare Pazove. Najuspešnija takmičarka bila je Andrea Terek iz Bačkog Petrovog Sela, koja je bila nepobediva u borbama i izvođenju kata. Najuspešniji takmičari bili su David Gere (Segedin) i Igor Stakić (Ada).
Takmičari Jedinstva iz Novog Bečeja su u Adi osvojili devet medalja, šest zlatnih, dve srebrne i jednu bronzanu. Najuspešnija novobečejska takmičarka bila je Nikolina Abazaj koja je osvojila dve zlatne medalje, u katama i dogovorenom sparingu. Pored nje najsjajnije odličje osvojili su senior Srđan Sudarski, pionirke Marina Abazaj i Dajana Palfi i kata tim pionirki u sastavu Dajana Palfi, Marina i Nikolina Abazaj.
Srebrne medalje osvojili su Dunja Somborski u katama i Dajana Palfi u dogovorenom sparingu, a bronzanu Nataša Koledin.

DIZANJE TEGOVA

Na prvenstvu Vojvodine i Srbije u dizanju tegova za omladince do 17 godina, koje je održano u Inđiji, takmičari Jedinstva iz Novog Bečeja osvojili su šest medalja, dve srebrne i četiri bronzane.
Najuspešniji novobečejski takmičar, sa dve osvojene srebrne medalje, bio je Kristijan Rakoš, koji je u kategoriji do 62 kg, rezultatom 130 (55,75), bio drugi u Vojvodini i Srbiji. Uspešan nastup u obe konkurencije imao je i Zoltan Hebek (kategorija +105), koji je rezultatom 185 (85,100) osvojio dve bronzane medalje.
U konkurenciji takmičara iz Vojvodine bronzane medalje su osvojili Kornel Horvat u kategoriji do 50 kg i Andraš Ferenci u konkurenciji takmičara do 69 kg.