Bečej: Tisa – Slavija (Novi Sad) 81:67(21:15, 26:12, 14:19, 20:21)

2. kolo (19. maj, OSC „Mladost“, 18.00)
Bečej: Tisa – Radnički (Ratkovo)

ŠKOLSKA OLIMPIJADA
Plivanje

Na Olimpijskim igrama učenika takmičenje u plivanju je održano u Beogradu, uz učešće 872 učenika iz 292 škole. Iz bečejskih škola takmičilo se šest učenika. Ana Jeftenić je osvojila prvo mesto u disciplini 50 m delfin u generaciji 5-6. razredi, Jelena Ječanski je bila treća na 50 m kraul u generaciji 5-6. razredi, Vukašin Vukanić je osvojio takođe treće mesto na 50 m leđno u generaciji1-4. razreda (svi su učenici OŠ ,,Zdravko Gložanski“). Bence Balzam iz OŠ „Sever Đurkić“ je osvojio treće mesto na 50 m delfin.

Stoni tenis

I stonoteniseri su nastupili na Olimpijskim sportskim igrama učenika. Opštinu Bečej su predstavljale Sabina Šurjan, učenica 5. razreda OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta i Aneta Poljak, učenica 1/5 Ekonomsko-trgovinske škole. Šurjan je osvojila prvo mesto, dok se Poljak plasirala u četvrtfinale kod srednjih škola.

Džudo

Na programu IX Olimpijskih igara učenika Srbije bio je u ponedeljak u Rumi i džudo. Mladost je nastupila sa šest takmičara, ali im je ovaj put pripalo samo jedno odličje. Kaća Avramov, učenica OŠ „Sever Đurkić“, osvojila je bronzu u kategoriji do 40 kg.

Prvenstvo Vojvodine

Mlađi pionir bečejske Mladosti Marko Simić osvajač je zlatnog odličja u kategoriji + 66 kg na Prvenstvu Vojvodine održanom u subotu u Stepanovićevu uz učešće 256 takmičara iz 31 kluba. Pored Simića Mladost je predstavljalo još pet takmičara, od kojih se još dvoje okitilo jednim od odličja. Mlađi pionir Stefan Velicki u kategoriji do 34 kg i stariji pionir Milica Grbić u kategoriji +63 kg osvojili su bronze.

KARATE
Prvenstvo Srbije

Prvenstvo Srbije u karateu za najbolje takmičare svih uzrasta koji su se plasirali sa okružnih takmičenja je u organizaciji Šotokan karate saveza Srbije održano 13. maja u Požarevcu.
Na ovo takmičenje se iz Karate kluba „B.P.S“ sa Prvenstva Vojvodine plasiralo sedam takmičara.
Nevena Kosanović je u borbama u apsolutnoj kategoriji postala prvakinja države, a u katama je Anabela Aleksa osvojila bronzanu medalju.