Domus general motor – PIK Zalivno polje 3:0

B grupa
EIG Servis – Pekara Bečej
Eurosweet – Sojaprotein

PLIVANJE

Na Prvenstvu Srbije u plivanju za kadete, omladince i seniore, koje je održano u Novom Sadu od 24. do 26. februara, PK Bečej je nastupio sa šestoro plivača koji su osvojili sedam medalja.
Tamaš Farkaš je osvojio pet odličja – dve srebrna na 800 metara kraul u juniorskoj i seniorskoj kategoriji i još dva srebra na 1.500 metara kraul u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, kao i bronzanu medalju na 400 metara mešovito u juniorskoj kategoriji.
Aron Šinkovič je dva puta bio drugi – na 50 metara kraul i na 100 metara mešovito.
Na istom takmičenju kadetkinja PK Svim stara Ivona Čolaković osvojila je drugo mesto u disciplini 200 metara leđno i treće mesto na 100 metara mešovito u kategoriji kadetkinja. Plasman na 200 metara leđno obezbedio joj je treće mesto u seniorskoj selekciji. Ona je plivala i tri A finala i jedno B finale.

DŽUDO

Kadet bečejske Mladosti Dušan Dragović osvojio je na Prvenstvu Srbije prošle subote u Nišu, u svojoj uzrasnoj kategoriji bronzanu medalju u kategoriji do 81 kg. Njegov klupski kolega Kornel Sabo takođe je nastupio na šampionatu države, ali nije stigao dalje od prvog kola. Dan kasnije, 26. februara, džudisti Mladosti, njih 11, nastupili su u Turiji na XIV Međunarodnom, a II Memorijalnom turniru „Maksim Jančić” za poletarce, mlađe i starije pionire. Zlatnom medaljom okitio se mlađi pionir Marko Simić u kategoriji + 60 kg, dok su srebro oko vrata okačili poletarci Džonatan Pavić u kategoriji +50 kg, Aleksandar Stojkov do 50 kg i Marijana Simić u kategoriji +43 kg. I.S.

KIK-BOKS

Nemanja Krstin, član Kik-boks kluba Bečej i reprezentativac Srbije, osvojio je kao član nacionalnog tima, srebrno odličje u kategoriji 63,5 kg na internacionalnom turniru „Srbija open“ održanom prošlog vikenda u Beogradu uz učešće stotinak takmičara iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Mađarske, Rumunije, Makedonije i Srbije.
Krstin je do finala krenuo nakon borbe sa Mađarom Robertom Geverijem, kojeg je savladao na bodove, sa 3:0 u rundama. Usledio je nezgodan protivnik, reprezentativac Srbije Predrag Mijailović iz Palminih tigrova iz Jagodine. Mijailović je u prvoj rundi stvorio probleme Krstinu, čak ga je poslao u nokdaun, ali mu je Krstin uzvratio, i u drugoj, odnosno trećoj rundi dva puta ga slao na pod. Pobeda mladog Bečejca u polufinalu turnira bila je Pirova pobeda, jer je Krstin ozledio članak i bio je onemogućen da nastupi u finalu, naime, predao je meč bez borbe Tomašu Bircu, članu mađarske reprezentacije.