„2. oktobar“ (Kumane) – Polet (Nakovo)
Jedinstvo (Bočar) – Borac (Iđoš)

ODBOJKA

Priprema Libera

Odbojkašice Libera iz Bačkog Gradišta započele su pripreme za drugu sezonu u Drugoj vojvođanskog ligi Novi Sad. Prema rečima trenera Marinka Momčičevića, cilj kluba ja da odbojkašice budu među prvih pet na kraju sezone. Gradištanke su ojačane odbojkašicama iz mlađih selekcija, a u postavi su kapiten Ivana Slavnić, zatim Ljiljana Milošev, Ljiljana Brankov, Smiljana Đumić, Slađana Petrović, Ariela Greguš, Žofia Sekelj, Jasna Dorić, Lila Roža, Miroslava Spajić, Henrieta Varga, Dragana Dorić, Nađa Nađ, Željana Milićević i Sanja Mirilov. Momčičević je rekao da će se pored redovnih treninga, odbojkašice Libera pripremati i na prijateljskim utakmicama sa ekipama iz okoline. M.V.

STONI TENIS

„Bronzana“ Sabina Šurjan

U Čoki je 26. i 27. avgusta održan „I. Sabo Ištvan međunarodni memorijalni turnir“ koji se boduje za savezne rang-liste. Stonoteniski klub iz Bačkog Gradišta je nastupio sa tri igrača, a Sabina Šurjan je osvojila treće mesto u kategoriji kadetkinja do 13 godina. Ona je u polufinalu poražena od Izabele Lupulesku sa 3:1. U istoj kategoriji Edina Benke se plasirala u četvrtfinale. U kategoriji mlađih kadeta do 13 godina Akoš Benke se plasirao u osminu finala gde je poražen od Lazara Tomić rezultatom 3:1.

PLIVANJE

Maraton

Plivački maraton „Izazov 2011“ održan je 28. avgusta u Novom Bečeju na Tisi u sklopu „Velikogospojinskih dana“. Na takmičenju je učestvovalo 80 plivača iz Mađarske, Makedonije i Srbije. Pobednik maratona Bečej-Novi Bečej na deonici od 8 kilometara je Sebastijan Sabo iz PK Bečej. Plivači PK Svim stara i ovog puta su ostvarili veoma dobre rezultate. U predtrci na 200 metara Jovana Ječanski osvojila je prvo mesto. Na mini-maratonu, na deonici od 2,5 kilometara apsolutni pobednik je Jelena Ječanski, Nada Mandić osvojila je treće, a Lenke Horvat četvrto mesto. Na trci Bečej – Novi Bečej od 8 kilometara nastupio je dvanaestogodišnji Bence Balzam koji je osvojio peto mesto i postao je prvi u generaciji 1996. godište i mlađi u apsolutnoj kategoriji.