Jedinstvo (NB) – Napredak (Čestereg) 28:21

Radnički (JT) – Jedinstvo (NB) 33:33

28. kolo
Jedinstvo (NB) – Dalmatinac (Riđica)

STONI TENIS

U Bačkom Brestovcu je 28. maja održano pojedinačno Prvenstvo Srbije za mlađe kadete. Igračice Vojvodine iz Bačkog Gradišta Sabina Šurjan i Edina Benke su u igri parova ostvarile plasman u četvrtfinale. U borbi za medalju su poražene od para Jokić-Ardelean sa 3:2. U pojedinačnom delu takmičenja Šurjan se plasirala u četvrtfinale gde je poražena sa 3:2 od Ivane Milovanović iz Čoke koja je na takmičenju postala i prvakinja Srbije.

DŽUDO

Prošle subote je u Kanjiži održano Prvenstvo Vojvodine za starije pionire, uz učešće 128 takmičara iz 29 klubova, među kojima i sedam džudista bečejske Mladosti. Bečejci su na severu Bačke ostvarili impozantan rezultat, osvojili su šest medalja (2,3,1) i svi takmičari su se plasirali na Prvenstvo Srbije za starije pionire, koje se sutra održava u Zrenjaninu.
Zlatne medalje osvojili su Nemanja Farkaš u kategoriji do 34 kg i Kornel Sabo u kategoriji do 50 kg, nakon trijumfa u finalu nad svojim klupskim kolegom Aleksom Markovićem. Pored Markovića, srebro u Bečej doneli su još Nemanja Grbić (do 55 kg) i Bojan Marticki (+81 kg), dok je bronzana medalja pripala Dušanu Dragoviću (+81 kg). Poslednji „putnik“ za Zrenjanin je Akoš Rajšli, koji je u kategoriji do 38 kg osvojio peto mesto. I.S.

PLIVANJE

Na međunarodnom plivačkom mitingu ,,Zmaj“ održanom u Novom Sadu, 28. maja, uz učešće 485 plivača iz 30 klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije nastupili su i članovi PK Svim star iz Bečeja, i ekipno su osvojili treće mesto. Ivona Čolaković je bila prva na 100 m kraul i 100 m leđno i druga na 100 m delfin. Ana Jeftenić bila je prva na 50 m kraul i delfin, kao i na 200 m mešovito. Jelena Ječanski je bila druga na 50 m leđno, 400 m kraul i treća na 50 m kraul. Jovana Đurić bila je druga na 50 m delfin i 200 m mešovito. Bence Balzam je bio prvi na 50 m delfin i 400 m kraul, kao i Vukašin Vukanić na 50 m leđno i 100 m kraul i drugir na 50 m kraul. Štafeta 4 x 50 m kraul u sastavu Jelena Ječanski, Jovana Đurić, Marina Čolaković i Ana Jeftenić osvojila je drugo mesto.