BM teleks od 30. marta 2012.trg_fontane

FUDBAL
MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS

17. kolo
Radičević: Mladost – Iskra (Kucura) 0:1, Bačko Petrovo Selo: Jedinstvo – Mladost radost (Srbobran) 0:1 Bačko Gradište: Vojvodina – Budućnost (Savino Selo) 4:1, Bečej: Bečej Old gold – Proleter (Ravno Selo) 2:0
18. kolo (1. april)
Ravno Selo: Proleter – Vojvodina (Bačko Gradište), Savino Selo: Budućnost – Jedinstvo (Bačko Petrovo Selo) Srbobran: Mladost radost – Mladost (Radičević). Slobodan je tim Bečej Old golda.

VATERPOLO
PRVA B LIGA SRBIJE

2. kolo plej-of takmičenja Prve B lige Srbije
Beograd: Partizan Rajfajzen II – Bečejac 9:1 (2:0, 2:1, 2:0, 3:0)
3. kolo plej-of takmičenja Prve B lige Srbije (4. april)
Bečej: Bečejac – Zemun (OSC „Mladost“, 19.00)

PLIVANJE
Prvenstvo Vojovdine

U drugom kolu Prvenstva Vojvodine u Somboru sredinom marta juniori PK Bečej su u ukupnom plasmanu osvojili treće mesto. Dvostruki prvak Vojvodine je Tamaš Farkaš u juniorskoj kategoriji na 400 i 1.500 metara kraul, Sebastian Sabo je zaradio srebrnu medalju na 400 metara mešovito i bronzanu na 1.500 metara kraul. Aron Šinković je postao prvak na 100 metara mešovito, a bio je trećeplasirani na 400 metara mešovito, dok je Biljana Božić osvojila bronzanu medalju u prsnom stilu na 100 metara.

„Subotičkih 200“

Plivači PK Svim star su na plivačkom mitingu „Subotičkih 200“ 24. marta u konkurenciji 109 plivača osvojili 8 medalja (4-3-1). Ana Jeftenić je osvojila prvo mesto na 200 metara kraul i mešovito, a dobitnica je pehara i za najbolju u generaciji mlađih pionirki (2000/2001), Jelena Ječanski je bila prva na 800 metara kraul i druga na 200 metara kraul. Njoj je dodeljen pehar za najbolju u generaciji starijih pionirki (1998/99). Bence Balzam je osvojio drugo mesto na 200 metara delfin i treće na 1.500 metara kraul, Denis Der je bio prvi na 200 metara delfin, a Nikola Ratkov je osvojio drugo mesto na 400 metara kraul.

ODBOJKA
PRVA VOJVOĐANSKA LIGA (ž)

12. kolo
Bečej: Bečej – Vrbas 2:3 (25:21, 17:25, 25:16, 19:25, 9:15)
13. kolo (31. mart)
Sombor: CVS – Bečej

PRVA VOJVOĐANSKA LIGA (m)

12. kolo
Bački Petrovac: Mladost – Bečej 3:0 (25:17,25:23,25:14)
13. kolo (1. april, OSC „Mladost“ 11.00)
Bečej: Bečej – Spartak II (Subotica)

DRUGA VOJVOĐANSKA LIGA (ž)

11. kolo
Temerin: Fortuna – Bečej 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)
12. kolo (31. mart/1. april)
Novi Bečej: Jedinstvo – Bečej

FUTSAL
Ponovo prvi

Igrači Kluba malog fudbala Bečej na najbolji mogući način iskoristili su poraz Tvrđave u Kuli od Hajduka (3:2) i pobedom na domaćem terenu u sredu protiv novosadskog Telepa sa 8:4 (6:1) ponovo zauzeli čelnu poziciji na tabeli. Pitanje pobednika rešeno je već u prvih 20 minuta kada su Bečejci stekli visoku prednost koju su do kraja zadržali. Strelci za Bečej bili su Sekulić, Blažin i Arvai (po dva gola), Kobiljski i Božičić (po jedan pogodak). Ova pobeda ima izuzetan značaj pred predstojeće gostovanje Bečeja u Kikindi gde se očekuju nova tri boda.

KUGLANJE
SUPER LIGA SRBIJE (ž)

15. kolo (31. mart/1. april)
Novi Bečej: Jedinstvo – EDB (Beograd)

PRVA LIGA SRBIJE – VOJVODINE

14. kolo (1. april, 15.00)
Bačko Gradište: Vojvodina – Banat (Zrenjanin)

DŽUDO
„Laktaši Open“

Kadet bečejske Mladosti Nemanja Farkaš osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 45 kg na međunarodnom turniru „Laktaši Open 2012“ održanom prošlog vikenda u istoimenom bosanskom gradiću. Na takmičenju je učestvovalo 863 takmičara iz 52 kluba sa teritorije Srbije, Češke, Hrvatske, Mađarske, Rumunije Crne Gore, Bosne i Hercegovine. Pored Farkaša boje Mladosti branilo je još šest takmičara, od kojih su trojica zaslužila medalje: kadeti Kornel Sabo, u kategoriji do 60 kg i Aleksandar Pujin, u kategoriji do 66 kg, i junior Robert Sabo u kategoriji do 66 kg bili su treći.

KIK-BOKS
Prvenstvo Vojvodine

Sledeće subote u Bečeju, u sali DTV „Partizan“ biće održano Prvenstvo Vojvodine u kik-boksu za sve uzrasne kategorije (pioniri, kadeti, junior i seniori) u organizaciji KBK Bečej. Nastupiće preko stotinak takmičara iz 15 klubova sa teritorije pokrajine. Prvenstvo počinje eliminacionim borbama koji počinju u 11 časova.

KARATE
„Trofej Stare Pazove“

Karatisti kluba „B.P.S“ iz Bačkog Petrovog Sela 25. marta učestvovali su na karate kupu „Trofej Stare Pazove 2012“. U ukupnom plasmanu osvojili su pehar za drugo mesto. U ekipnoj konkurenciji u katama muški tim u sastavu Dino Subotički, Aleksandar Damjanović i Milorad Todorović osvojio je prvo mesto, a ženski tim u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović bio je drugoplasirani. U pojedinačnoj konkurenciji u katama zlatne medalje osvojili su Levente Pece, Milorad Todorović, Anabela Aleksa i Beata Nemet, srebrnim odličjima su se okitili Bence Gedelei, Andraš Sirak, Aleksandar Damjanović, Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Dino Subotički, a bronzane medalje osvojili su David Ferčik, Doroća Berec, Kinga Komaromi, Snežana Damjanović, Izabela Latak, Norbert Hajagoš i Oršolja Tot. U borbama Nevena Kosanović osvojila je srebrnu medalju.