Hajduk (G) – Obilić (Z) 0:8
Slobodan Hajduk (Čurug).

PLIVANJE

CRO-Cup

Na 14. plivačkom maratonu „CRO-Cup Poreč“ 7. septembra, na deonici od 5 kilometara u moru, uspešno su nastupili i plivači iz Bečeja. Na maratonu je učestvovalo nešto manje od 1.000 plivača svih generacija. U apsolutnoj konkurenciji aktivnih plivača takmičilo se 117 plivača. Plivački savez Srbije predstavljalo je petoro takmičara, među kojima su bili i Bečejci. U kategoriji devojaka treće mesto je osvojila Jelena Ječanski iz PK „Svim star“ (1 sat, 5 minuta i 27 sekundi). U muškoj kategoriji Nikola Ratkov iz „Svim stara“ je osvojio peto mesto, sedmi je bio Bence Balzam, a osmi Sebastijan Sabo iz PK Bečej, dok je 9. mesto osvojio Miloš Božinović iz PK Vojvodina.
Podsetimo, ovaj maraton je u zvaničnom programu hrvatskog prvenstva i najprestižnije je takmičenje za maratonce iz Hrvatske, koji u svojim redovima imaju olimpijce i učesnike na svetskom kupu.

STONI TENIS

Na ekipnom Prvenstvu Vojvodine u stonom tenisu u kategoriji mlađih kadetkinja, održanom 28. septembra, takmičarke iz Bačkog Gradišta osvojile su treće mesto. Ekipa je nastupila u sastavu Radmila Tominjak, Barbara Đurčik, Ivana Ćućuz i Berislava Trninić.

DŽUDO

Memorijal „Željko Nikolić“

U nedelju u sali OSC-a „Đorđe Predin – Badža“ u Bečeju biće održan 16. međunarodni i 6. memorijalni turnir „Željko Nikolić“ na kom se očekuje učešće preko 400 takmičara. Svečano otvaranje turnira predviđeno je u 10,45 časova, a početak takmičenja u 11 sati. B.M.

Laćarak 2013

Na 19. međunarodnom turniru „Laćarak 2013“ za poletarce i poletarke, mlađe i starije pionire i pionirke održanom 21. septembra u Sremskoj Mitrovici uz učešće 316 takmičara iz 38 klubova iz BiH, Hrvatske i Srbije, članovi Džudo kluba Mladost iz Bečeja osvojili su četiri medalje. Zlato je pripalo Marijani Simić u konkurenciji poletarki u kategoriji +43 kilograma, u konkurenciji poletaraca srebrom se okitio David Fenjveši u kategoriji +50 kilograma, dok su bronze osvojili Marko Simić i Zoltan Šinkovič u kategoriji +73 kilograma u konkurenciji starijih pionira.

Rožaje 2013

Na međunarodnom turniru „Rožaje 2013“ održanom minulog vikenda u konkurenciji poletarki i poletaraca, mlađih i starijih pionira i pionirki i kadeta i kadetkinja nastupilo je 255 takmičara iz 25 klubova iz Srbije, BiH, Makedonije, Kosova i Albanije, a bečejski džudisti su osvojili tri odličja. U konkurenciji kadeta u kategoriji +66 kilograma prvo mesto je osvojio Kornel Sabo, dok su bronze pripale Aleksandru Pujinu u konkurenciji kadeta u kategoriji +73 kilograma i Marku Simiću u konkurenciji starijih pionira.

KARATE

Turnir u Čoki

Na međunarodnom karate turniru u Čoki bečejski karatisti su 28. septembra osvojili sedam medalja. U konkurenciji više od 300 takmičara iz 31 kluba iz Slovenije, Mađarske, Rumunije i Srbije, takmičari Karate kluba Bečej ostvarili su veoma lep plasman. Dušan Jasnić je osvojio zlatnu medalju, srebrna odličja su zaslužili Ana Reka Komaromi i Ilija Rakić, a medalje bronzanog sjaja su „izborili“ Katarina Jakić, Ankica Milovanov, Milan Milovanov i Bence Lastović.
Karatisti Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela su se takmičili sa 16 takmičara u pojedinačnim disciplinama i sa tri ekipe u ekipnoj konkurenciji.
U ekipnoj konkurenciji sva tri tima su osvojila zlatnu medalju: pioniri u sastavu Bence Gedelei, Levente Pece i Doroća Berec, ženski kata tim u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović i miks tim u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Milorad Todorović.
U pojedinačnoj konkurenciji u katama zlatne medalje su osvojili Levente Pece i Snežana Damjanović. Srebrne medalje dobili su Bence Gedelei, Rebeka Varga, Nevena Kosanović i Jovana Borđoški. Bronzane medalje zaslužili su Levente Bovanovič, Daniel Šterbik, Dorka Nađ, Doroća Berec, Čenge Deak, Hunor Vereš, Aleksandar Damjanović i Milorad Todorović.
U borbama su bronzane medalje osvojili Milorad Todorović i Nevena Kosanović.
U ukupnom plasmanu Karate klub „B.P.S.“ zaslužio je drugo mesto.