BM teleks od 6. aprila 2012.

BM teleks od 6. aprila 2012.trg_fontane

FUTSAL
Korak do elite

Igrači Kluba malog fudbala Bečej nakon remija zabeleženog prošle subote u Kikindi (2:2) i pobede ostvarene u sredu na svom terenu nad zrenjaninskom ekipom Kepa 9 (4:1) nalaze se nadomak Prve lige Srbije.

Nakon osvojenog prvog mesta u Drugoj ligi Srbije – grupa Vojvodina KMF Bečej se plasirao u baraž za ulazak u elitno futsal takmičenje. Protivnici Bečeja u baražu biće pobednici ostalih drugoligaških grupa, Novi Pazar, Zemun i Pirot. Baraž će biti odigran po sistemu dvokružnog takmičenja, a prvo kolo igra se sutra, kada Bečej gostuje Zemunu, a Pirot u Novom Pazaru.

KUGLANJE
SUPER LIGA SRBIJE (ž)

15. kolo
Novi Bečej: Jedinstvo – EDB (Beograd) 3.153:2.932
16. kolo (7/8. april)
Novi Bečej: Jedinstvo – Eđšeg (Bačka Topola)

PRVA LIGA SRBIJE – VOJVODINA

13. kolo
Bačko Gradište: Vojvodina – Banat (Zrenjanin) 3.169:2.988
Narednog vikenda igraju se zaostale utakmice 9. kola, u kojem je Vojvodina savladala Alimentu iz Novog Sada.

DŽUDO
Trofej Pančeva

Pioniri i kadeti bečejske Mladosti osvojili su bronzani pehar prošle subote na turniru „Trofej grada Pančeva 2012“ za pionire kadete, na kojem je učestvovalo 295 takmičara iz 30 klubova sa teritorije Srbije. Medalju istog sjaja osvojila je i starija pionirka Kaća Avramov u kategoriji do 36 kilograma. Devojke su se takmičile pojedinačno, a momci u ekipama.
Dan kasnije u Novom Beogradu je održan „Kup Novog Beograda“ za poletarce i mlađe pionire uz učešće 356 takmičare iz 38 klubova. Mladost je nastupila sa šest takmičara i osvojila četiri medalje (1-1-2). Zlatnim odličjem okitio se mlađi pionir Marko Simić (+56 kg), srebro je pripalo poletarcu Kosti Šimiću (do 22 kg), a bronze mlađem pioniru Zaladu Šinkoviču (+66 kg) i poletarcu Džonatanu Paviću (+50 kg).

BOKS
Prvenstvo Vojvodine

Junior Bokserskog kluba Bečej Ervin Kovač osvojio je na Prvenstvu Vojvodine prošlog vikenda u Žablju bronzano odličje i tako posle 25 godina doneo svom klubu medalju sa zvaničnog takmičenja. Kovač je tim uspehom nastavio stopama poslednjih osvajača medalja za BK Bečej iz davnih osamdesetih godina, Tibora Horvata, Roberta Nađ Torne, Šandora Greguša itd.
Na putu do medalje Kovač je u četvrtfinalu pobedio Želimira Joksinovića iz novobečejskog Jedinstva, koga je savladao prekidom u drugoj rundi, dok je nepremostiva prepreka bio Slobodan Mitrović, sedmostruki prvak Srbije, potencijalni kandidat za učešće na Olimpijskim igrama u Londonu. I pored toga što je njegov protivnik bio borac koji ima 70 mečeva u rukavicama, Kovač je pružio silovit otpor, izgubivši meč na sudijskim poenima.
Nakon sjajnog nastupa na pokrajinsko prvenstvu i osvajanja trećeg mesta, Kovača od 20. do 22. aprila očekuje nastup na Prvenstvu Srbije u Vrbasu.