DOIGRAVANJE ZA PLASMAN U PRVU A LIGU: Bečejci nisu uspeli u baražu

DOIGRAVANJE ZA PLASMAN U PRVU A LIGU: Bečejci nisu uspeli u baražutrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja nisu uspeli da ostvare ambicije i izbore plasman u Prvu A ligu Srbije, jer su u baražu pretrpeli poraz na obe utakmice od ekipe Dunava iz Novog Sada rezultatom 9:2 i 11:7. Međutim, stiče se utisak da po kvalitetu zaslužuju mesto u našem najkvalitetnijem vaterpolo takmičenju, jer pored protivnika u bazenu naruku im nisu išle i neke okolnosti koje su se odvijale van terena.

Za susret protiv Dunava pred svojim navijačima nisu mogli da računaju na Gorana Krstonošića, koji je zaradio isključenje u utakmici pretposlednjeg kola protiv Šapca u Obrenovcu i zabranu nastupa na tri meča, a žalba zbog mišljenja da je reč o materijalnoj povredi pravila nije rešena povoljno po VK Bečejac, tako da su mladi vaterpolisti u odlučujući susret i mogućnost da izbore pravo na majstoricu, ušli bez svog kapitena.

Nais – Singidunum 5:4
U Prvu A ligu pravo nastupa su izborili Nais i Dunav, dok će u Prvoj B ligi nastupati Bečejac, Singidunum i Beograd koji je direktno ispao iz Prve A lige.

Počeli su dobro i ostvarili prednost u prvoj četvrtini od 4:2, ali su zatim posustali i dozvolili Novosađanima da preokrenu rezultat u svoju korist (4:1). U velikoj borbi u trećoj četvrtini uz odlične odbrane svog čuvara mreže Jerkovića, Bečejci su održavali ravnotežu, ali ponovo se dogodila nepovoljna situacija za njih. Sudije su dosudile isključenje Tomićeviću, a zapisnički sto je pokazao da je reč o trećem prekršaju ovog igrača i da mora da napusti bazen. Usledio je protest članova uprave VK Bečejac, koji su tvrdili da je reč o grešci i da Tomićević ima samo dva isključenja, ali zapisnički sto je ostao pri svojoj odluci, tako da je domaća ekipa u poslednju četvrtinu ušla sa zaostatkom od dva gola i bez mogućnosti da računa na još jednog igrača. Kako se pokazalo na kraju, u ovakvim okolnostima mladi igrači Bečeja nisu mogli da naprave podvig i ostvare pobedu i steknu pravo na majstoricu u kojoj bi nastupili u kompletnom sastavu.
Uprava kluba je najavila novu žalbu takmičarskoj komisiji.