Druga liga Srbije: Bečejci savladali Tango

Druga liga Srbije: Bečejci savladali Tangotrg_fontane

Utakmicama osmog kola koje su odigrane prošlog vikenda nastavljen je šampionat Druge futsal lige Srbije. KMF Bečej je u drugi deo sezone krenuo sa liderske pozicije i u nedelju je pobedio novosadski Tango sa 4:2 (0:2).
Utakmica je nosila epitet derbija, jer su Novosađani do ovog kola imali samo dva boda manje od lidera i jedini su u prvom delu prvenstva uspeli da pobede Bečej.

Važnost utakmice i podrška preko 600 gledalaca u hali OSC „Mladost“ kao da je vezala noge domaćinima, pa je Tango u početku imao inicijativu koju je krunisao u 6. minutu pogotkom Jevremovića. Tek tada su Bečejci krenuli sa prepoznatljivom igrom, ali lopta jednostavno nije htela u gol ekipe iz Novog Sada (nekoliko šansi Sekulića, Ikić je pogodio prečku). Nervoza je bila prisutna na terenu i u publici, pa je sredinom prvog poluvremena zbog bacanja suncokreta i grudve snega utakmica bila prekinuta na pet minuta. U nastavku gosti su posle 6. faula Bečejaca bili u prilici da izvedu penal sa 10. metara (17. minut) koji je iskoristio Manasijević (0:2). U istom minutu zbog istog razloga je dosuđen penal i za Bečej, ali je najbolji strelac domaćih Sekulić bio neprecizan.
U drugom delu utakmice Bečejci su krenuli na sve ili ništa i posle nekoliko propuštenih zicera led je najzad probijen, a strelac pogotka bio je Ikić (29. minut). Ovim pogotkom kao da je skinut veliki kamen sa pleća domaćih fudbalera, nervoza je nestala, pa je u istom minutu Aleksandar Lazarević (fudbaler koji je u zimskom roku prešao iz Tanga u Bečej), posle solo prodora, izjednačio rezultat (2:2). Gosti su od tog trenutka bili sve oštriji i nervozniji, pa su do kraja utakmice zaradili dva crvena kartona (golman Vorgić i Vasiljević). Utakmica je praktično rešena u 36. minutu kada je posle penala za Bečej (šesti faul) Vučković bio precizan, a tačku na ovu utakmicu stavio je Lazarević u poslednjem minutu igre (4:2).
U ekipi Bečeja bili su više nego zadovoljni posle pobede nad Tangom:
– Odigrali smo još jednu tešku utakmicu u kojoj je prevagu odnela naša agresivnost i sjajna fizička sprema. Tango je sjajna ekipa i bez obzira što su u prelaznom periodu ostali bez kapitena Lazarevića. Tokom zime pojačali su se sa četiri igrača iz KMF Liman, tako da im je u Bečeju cela prva postava bila sastavljena od nekadašnjih igrača ovog kluba koji je ranijih godina bio u vrhu Prve lige. U prvom poluvremenu se nismo najbolje snašli, ali smo u drugom delu pojačali ritam, zaigrali prepoznatljiv presing i gosti to jednostavno nisu mogli da prate. Zahvalio bih se i publici koja je došla u velikom broju i nosila nas do važne pobede – rekao je Dejan Stanojev, trener KMF Bečej.

U narednom kolu Bečej gostuje ekipi Krune (subota, 20. februar). Kakav epilog očekuješ iz Novog Sada?

– Pobeda i nova tri boda su jedina opcija za nas, jer samo tako možemo stići do cilja – plasmana u Prvu ligu.