Druga liga Srbije: Hajduk bolji od Jedinstva

Druga liga Srbije: Hajduk bolji od Jedinstvatrg_fontane

RK Jedinstvo nikako da izađe iz krize i serije loših rezultata. Petrovoselci su prošle subote poraženi sedmi put zaredom, ovoga puta bolji od njih je bio Hajduk iz Čuruga koji je slavio rezultatom 34:32 (21:14).

Rukometaši Jedinstva su na komšijski derbi otputovali sa samo šest igrača i golmanom (bez ijedne zamene), jer u Žabalj, zbog povreda i privatnih obaveza, nisu otputovali Feldeši, Jakšić, Živkov Aksin, Velimirov, Slavnić, Tripolski i golmani Bakrač i Stanojev.
Rukometaši iz Čuruga su maksimalno iskoristili okolnosti pod kojima je utakmica odigrana, od početka su nametnuli jak tempo i posle sedam minuta igre vodili su 5:1. Petrovoselci su se borili koliko su mogli, rezultatska prednost domaćina je sve više rasla, a u 35. minutu susreta iznosila je plus devet (27:18). Trener Čuružana Mihajlo Petković je u tim trenucima u igru uveo igrače koji imaju manju minutažu u ekipi, pa je tempo igre opao. Gosti su to iskoristili i serijom golova Mitrovića, Jovčića, Vukasa i Kordulije smanjili su vođstvo Hajduka na 31:29 (57. minut). Videvši da je „vrag odneo šalu“ domaći trener je vratio na parket hale u Žablju najbolju postavu, ali su Petrovoselci i pored toga došli do 33:32. Međutim, igrači Hajduka su sačuvali pribranost i nisu dozvolili preokret.
Najefikasniji na terenu bili su igrači Jedinstva Đorđe Mitrović i Bojan Kordulija koji su postigli po devet golova, Željko Vukas je postigao šest, Slobodan Jovčić četiri, Marko Puhača tri i Nemanja Višković jedan gol.
Brano Terzić, trener Jedinstva, posle utakmice nije bio razočaran:
– Momci koji su igrali u Žablju su dali 120 posto svojih mogućnosti, borili su se kao lavovi i na tome samo mogu da im čestitam. Sa samo jednom postavom, bez mogućnosti da odmaram igrače, bilo je veoma teško igrati, ali smo i pored toga, strpljivom igrom, imali šansu da izvučemo barem bod.
U sledećem kolu Jedinstvo dočekuje ekipu Sombora (subota, 1. maj, 20.00) koja još uvek ima teoretske šanse da pretekne Petrovoselce na tabeli i ostvari opstanak u ligi. Terzić se nada pobedi koja bi značila opstanak:
– Očekuje nas utakmica koju jednostavno moramo da dobijemo. Nadam se da ćemo zaigrati kompletni, sa izuzetkom Jakšića i Slavnića čije povrede su teže prirode. Feldeši se vratio na treninge, nadam se da će protiv Sombora moći da zaigra barem desetak minuta, jer je veoma važan za našu igru. Ako se svi ostali budu maksimalno zalagali na parketu, očekujem pobedu i bodove koji znače opstanak.