Druga liga Srbije: Titel je bio srećniji

Druga liga Srbije: Titel je bio srećnijitrg_fontane

Rukometaši Jedinstva poraženi su od ekipe Titela prošle subote u OSC „Mladost“ rezultatom 30:31 (19:16).

Petrovoselci su se posle dužeg vremena okupili u punom broju (osim Jakšića čija je povreda teže prirode). Odigrali su rukometaši Jedinstva odlično prvo poluvreme, ali ni to nije bilo dovoljno da se pobedi kvalitetna ekipa Titela.
Početak utakmice je pripao domaćim rukometašima. Petrovoselci su od prvog zvuka sirene zaigrali čvrsto u odbrani i raznovrsno u napadu, pa odbrani i golmanu Titela nije bilo lako da predvidi sa koje strane preti opasnost.  U listu strelaca u prvih petnaest minuta upisalo se sedam domaćih igrača koji su u 12. minutu igre zasluženo vodili sa 10:5, a u 18. minutu sa 14:8. U tim trenucima došlo je do pada u igri Jedinstva, pa su gosti serijom od 7:1 stigli do izjednačenja (15:15, 26. minut). Ipak, golovima  Živkov Aksina (dva), Jovčića i Viškovića domaći su ponovo imali plus četiri, a na odmor se otišlo rezultatom 19:16.
U drugom delu utakmice rukometaši Titela su do 40. minuta izjednačili (21:21), a od tada se igralo gol za gol. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u 57. minutu bilo je ponovo „egal“ – 29:29. U tim trenucima desio se prelomni momenat utakmice. Gosti nisu realizovali napad, golman Bakrač je želeo da njegova ekipa što pre dođe do prednosti, bacio je loptu ka Korduliji koji je bio u kontranapadu, ali je umesto igrača Jedinstva loptu uhvatio rukometaš Titela. Iz rekontre je sledila kazna – 29:30. U poslednjem minutu gosti su realizovali još jedan napad (29:31), a domaćim rukometašima u preostalih četrdesetak sekundi nije ostalo ništa osim da smanje vođstvo na minus jedan, za konačnih 30:31.
Najefikasniji na utakmici su bili Nemanja Višković i Miloš Ivković (Titel) koji su postigli po sedam golova. U ekipi Jedinstva po pet pogodaka su postigli Đorđe Mitrović i Goran Živkov Aksin, po četiri puta u listu strelaca su se upisali Bojan Kordulija i Slobodan Jovčić, Marko Puhača je bio precizan tri puta, a Dejan Slavnić je postigao dva gola.
Na licima rukometaša Jedinstva posle utakmice je bilo evidentno nezadovoljstvo:
– Posle dužeg vremena smo se svi skupili na jednoj utakmici i zajedno smo pokušali da ostvarimo cilj – osvajanje dva boda protiv Titela. Želeli smo pobedu, igrali smo dobro, ali nismo uspeli da stignemo do pobede. Možda sam i ja kriv za poraz, morao sam bolje da šutiram pri vođstvu protivnika od 30:29, ali šta je tu je. Malo nam je nedostajalo da iz ove utakmice izađemo kao pobednici, a to malo je nedostatak sportske sreće i treninga što opet ide na našu dušu – rekao je Dejan Slavnić bek Jedinstva.
U 30. kolu Druge lige Petrovoselci igraju protiv Milicionara (nedelja, 16. maj). Slavnić iz utakmice u Novom Sadu očekuje povoljan rezultat:
– Ako budemo igrali ovako kao večeras i budemo kompletni, protiv kvalitetne ekipe Milicionara možemo da osvojimo barem bod.