DRUGA LIGA SRBIJE – VOJVODINA: Bodovi u Kuli zaliha za Tvrđavu

DRUGA LIGA SRBIJE – VOJVODINA: Bodovi u Kuli zaliha za Tvrđavutrg_fontane

Igrači Kluba malog fudbala Bečej savladali su 10. kolu Druge lige Srbije – Vojvodina u Kuli domaći Hajduk sa 7:3 (4:2) i tako pred derbi polusezone sa Tvrđavom putuju u Novi Sad sa prednošću od tri boda.

Prvih pet minuta susreta u Kuli mreže su mirovale, a tada je na scenu stupio ove sezone nenadmašan Nebojša Sekulić. Oštrim šutem zakačio je protivničkog igrača, prevario golmana i sproveo loptu u mrežu domaćina. Primljeni pogodak destabilizovao je odbranu Hajduka, koja je u narednih 10 minuta još tri puta kapitulirala. Ofanziva Bečeja nastavljena je i u drugih 20 minuta utakmice. Bečejci su ponovo vrlo brzo došli do prednosti od četiri gola razlike (2:6), koja je do kraja potvrđena mirnom igrom kako ne bi došlo do nepotrebnog žutog kartona, ili povrede.
Golove za Bečej postigli su Sekulić (4), Arvai, Ikić i Šćepanović.

Poraz u kupu

KMF Bečej poražen je prošle srede u osmini finala Kupa Srbije na svom terenu od šampiona države, kragujevačkog Ekonomca sa 8:4 (2:3). Strelci za Bečej bili su Sekulić (3) i Blažin.

– Očekivao sam težu utakmicu i veći otpor domaćina. Bez imalo euforije ili subjektivnog osećaja, moram reći da smo ekipu Hajduka nadigrali u svim elementima igre – bio je zadovoljan Dejan Kapriš, trener Bečeja, pobedom i pruženom partijom svojih igrača.
Prvi strelac ekipe Nebojša Sekulić optimista je pred najteži izazov ekipe u dosadašnjem delu takmičenja, gostovanje u Novom Sadu ekipi Tvrđave.
– Idemo da pobedimo. Druga opcija ne dolazi u obzir. Imamo i blagu psihološku prednost u odnosu na rivala. Vezali smo seriju od dve pobede u ligi, a tu su i tri boda razlike – rekao je Sekulić.