DRUGO KOLO PRVENSTVA VOJVODINE: Štafeta do zlata i rekorda

DRUGO KOLO PRVENSTVA VOJVODINE: Štafeta do zlata i rekordatrg_fontane

Drugo kolo Prvenstva Vojvodine za plivače održano je prošle subote u Novom Sadu uz učešće 489 takmičara iz 20 klubova među kojima je bio i bečejski Svim star.

Bečejci su osvojili 9 medalja, po tri zlatne, srebrne i bronzane.
Najznačajnije je zlato u štafeti na 4×200 metara slobodno u sastavu Ana Jeftenić, Jovana Đurić, Jovana Ječanski i Marina Čolaković, jer su devojčice pored osvojenog prvog mesta srušile i državni rekord za mlađe pionirke do 12 godina koji sada iznosi 9:46,84. Zlatna odličja osvojile su i Ana Jeftenić na 100 m delfin i Ivona Čolaković na 100 m leđno. Jeftenić se okitila i srebrom, na 400 m kraul, a drugo mesto osvojili su i Jelena Ječanski u disciplini 100 metara leđno kao i Nikola Ratkov na 400 m kraul. Bronzane medalje su pripale Jovani Đurić na 400 metara kraul, Ivoni Čolaković na 100 m delfin i Jovani Ječanski na 100 m slobodno.

Farkaš prvak Vojvodine

Na prvenstvu Vojvodine održanom na bazenu na Klisi nastupio je i PK Bečej sa 14 takmičara koji su osvojili sedam medalja.
U disciplini 1.500 m kraul Tamaš Farkaš je osvojio zlato u kadetskoj konkurenciji dok mu je u apsolutnoj kategoriji pripala bronzana medalja, a u disciplini 400 m kraul u kadetskoj konkurenciji Farkaš je osvojio bronzano odličje.
Sebastian Sabo je zauzeo drugo mesto u juniorskoj konkurenciji na 1.500 m, dok je u apsolutnoj osvojio bronzanu medalju.
Aron Šinković je na 100 m mešovito u kadetskoj konkurenciji bio drugi, dok je Šebešćen Šinković u kategoriji juniora na 100 m leđno osvojio bronzanu medalju.
Bronzana medalja je pripala i Biljani Božić na 100 m kraul u juniorskoj konkurenciji, dok je Marina Matić dva puta bila četvrta u disciplinama 100 m i 400 m kraul u kadetskoj konkurenciji, a Marijana Stefanović je u svojoj starosnoj kategoriji na 100 m leđno stigla peta na cilj.
Svoja najbolja vremena otplivali su Laslo Balzam, Reka Kara, Gabor Fenjveši, Peter Varga, Sava Radović, David Berta i Hašnoši Tot Čongor.