Dva međunarodna i jedan domaći turnir: Mladost „najsjajnija“ u Somboru

Dva međunarodna i jedan domaći turnir: Mladost „najsjajnija“ u Somborutrg_fontane

Džudisti Mladosti učestvovali su prethodne dve nedelje na tri pozivna turnira, dva inostrana i jedan domaćeg karaktera i osvojili 11 medalja (4, 1, 6).

Najveći broj medalja, četiri, od čega tri zlatne i jedna bronzana, džudisti Maldosti osvojili su u Somboru (subota 7. maj) na VIII Međunarodnom turniru „Sombor 2011“, na kojem je nastupilo 110 takmičara iz 17 klubova sa teritorije Hrvatske, Mađarske i Srbije. Zlatnu medalju u Bečej doneli su Nemanja Frakaš, u kategoriji do 34 kg, Kornel Sabo (do 50 kg) i Bojan Marticki (+ 73 kg), dok je Aleksa Marković (svi su stariji pioniri) osvojio bronzu u kategoriji do 50 kg.
Isti broj medalja, ali „slabijeg sjaja“ bečejski džudisti su doneli i sa Međunarodnog turnira za pionire, održanom poslednjeg dana aprila u mađarskom gradu Kečkemetu, uz učešće 492 takmičara iz 38 kluba sa teritorije Rumunije, Srbije i Mađarske. U kategoriji +73 kg zlatnu medalju „uzeo“ je Dušan Dragović, dok su bronze pripale Nemanji Farkašu (do 36 kg), Kornelu Sabou (do 50 kg ) i Bojanu Martickom (+ 73 kg), svi u uzrasnoj kategoriji starijih pionira.
U komšijskom Žablju, na trećem po redu turniru „Dragon – Đurđevo“ (nedelja, 8. maj) članovi Mladosti osvojili su tri medalje (0, 1, 2). Poletarcu Aleksandru Stojkovu je u kategoriji +43 kg pripala srebrna medalja, dok je bronza „otišla u ruke“ poletaraca Marijane Simić (do 46 kg) i Džonatana Pavić u kategoriji + 50 kg. Na turniru je nastupilo 350 takmičara iz 31 kluba sa teritorije naše države. Novi izazov džudisti Mladosti, tačnije juniori imaju već sutra kada ih u Đurđevu očekuje Prvenstvo Vojvodine.