Džudo: Jedanaest medalja sa četiri turnira

Džudo: Jedanaest medalja sa četiri turniratrg_fontane

Džudisti bečejske Mladosti u prethodna dva vikenda učestvovali su na četiri turnira i osvojili 11 medalja (1, 2, 8). Takmičari iz Bečeja su pre dve nedelje na I Trofeju grada Subotice osvojili nekoliko medalja: zlatnu je osvojio mlađi pionir Marko Simić u kategoriji +66 kilograma. Bronzama sa Trofeja grada Subotice okitili su se poletarac Nemanja Živkov Aksin u kategoriji do 42 kilograma, mlađa pionirka Marijana Bakić (do 46 kg) i poletarac Boris Vračarić (+50 kg).

U Subotici je nastupilo 210 takmičara iz 34 kluba iz Rumunije, Mađarske i Srbije. Istovremeno sa turnirom u Subotici, održan je i turnir „Dragon Đurđevo 2012“ u Žablju, na kojem je učestvovalo 282 takmičara iz 36 klubova sa teritorije Mađarske i Srbije. Od Bečejaca medalje su osvojili starija pionirka Katarina Avramov, srebro u kategoriji do 38 kilograma, poletarac Aleksandar Stojkov, bronzu u kategoriji +50 kilograma, mlađi pionir Stefan Velicki, bronzuu kategoriji do 42 kilograma i poletarac Džonatan Pavić, bronzu u kategoriji +50 kilograma.

Memorijalni turnir „Željko Nikolić“

Sledeće nedelje (7. oktobra) u organizaciji Džudo kluba Mladost biće održan XV Međunarodni memorijalni turnir „Željko Nikolić“ uz učešće 500 takmičara iz Slovačke, Crne Gore, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije. Ovim turnirom Mladost će proslaviti dva jubileja, 40 godina postojanja i 15 godina takmičenja. Iz kluba pozivaju sve bivše takmičare da sledeće nedelje dođu u 10.45 u OSC „Mladost“ da upotpune slavlje i evociraju uspomene.

Samo dan nakon turnira u Subotici i Žablju, Bečejci su se takmičili i u Aradu (Rumunija), na Međunarodnom turniru „Arad 2012“ na kojem je nastupilo 275 takmičara iz 41 kluba sa teritorije Slovačke, Mađarske, Češke, Ukrajine, Srbije i Rumunije. Poletarac Marko Simić je osvojio srebro u kategoriji +66 kilograma, poletarac Aleksandar Stojkov bronzu u kategoriji +50 kilograma.
I najzad, 23. septembra Bečejci su nastupili i u Beogradu, na XXIX Međunarodnom memorijalnom turniru Mirić Rašović – Migo za sve uzrasne kategorije, u konkurenciji 267 takmičara iz 42 kluba sa teritorije Bosne i Hercegovine i Srbije. Junior Robert Sabo osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma.