Futsal: Kup Srbije – kup je naš

Futsal: Kup Srbije – kup je naštrg_fontane

Fudbaleri Bečeja napravili su veliko iznenađenje i 14. maja u finalu Kupa Srbije odigranom u Ubu savladali su višestrukog šampiona Srbije i osvajača kupa, ekipu Ekonomca rezultatom 3:1 (1:1) i prvi put u istoriji osvojili trofej.

Utakmica je odigrana u sportskoj hali u Ubu pred oko 350 gledalaca. Sudije: Slavenko Matović (Zemun) i Predrag Beljević (Futog). Strelci: Živić u 4, Stanojević u 26. i Šošo u 40. minutu za Bečej, a jedini pogodak za Kragujevčane postigao je Žoao u 9. minutu. Žuti kartoni: Jančevski (Bečej), Žoao (Ekonomac).
Prekršaji: Bečej 8 (3+5), Ekonomac 5 (3+2).
Bečej: Josimović, Šošo 1, Rokvić, Živić 1, Jančevski, Stanojević 1, Tepavčević, Kopanja, Tomić, Vadaski, Kobiljski.
Ekonomac: Momčilović, De Souza 1, Stojković, Simić, Žoao, Jovanović, Aleksić, Remić, Matijević, Bojović, Kostić, Eterović, Stepić.
U borbenoj utakmici sa mnogo šansi, fudbaleri Bečeja su srčanom i borbenom igrom zasluženo savladali favorita i iznenadili prošlogodišnjeg osvajača kupa.
Nakon početnog odmeravanja snaga, u 4. minutu utakmice nesporazum golmana Momčilovića i odbrane Ekonomca znalački je iskoristio Živić i poslao je loptu u nezaštićeni deo mreže. Kragujevačni su potom krenuli ka polovini Bečejaca, ali vrlo dobri Josimović je uspeo da sačuva svoj gol. Ipak, u završnici prvog poluvremena, posle kornera, Brazilac Nene postigao je pogodak i izjednačio. Očekivalo se da će Ekonomac u drugom poluvremenu slomiti otpor rivala, kao što je to bio slučaj u dva navrata u toku prvenstva, ali u 26. minutu Stanojević je ponovo doveo Bečej u vođstvo. Pokušavali su potom igrači Ekonomca da dođu do izjednačenja i eventualno načine preokret. Napadali su i sa petoricom igrača bez golmana, ali ni ta taktička varijanta nije urodila plodom da bi u poslednjem minutu meča iskusni Šošo postigao i treći pogodak i postavio konačan rezultat susreta.
Nakon slavlja zbog zaslužene pobede, pobednički pehar kapitenu Bečeja Miti Kobiljskom uručio je bivši fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac nekadašnje Jugoslavije Dušan Savić.
O istorijskom uspehu i osvojenom prvom trofeju trener Dejan Stanojev je rekao:
– Presrećni smo zbog uspeha koji smo ostvarili i pokazali da posedujemo kvalitet. Da postignut rezultat nije slučajan potvrda je i plasman u finale plej-ofa prvenstva gde se opet sastajemo sa Ekonomcem. Pružićemo svoj maksimum kako bi se možda domogli i drugog trofeja. Očekujem da ćemo imati podršku i sa tribina a u takvoj atmosferi sve je moguće.

(Izvor: Šumadija pres)

Prijem kod predsednika

Nakon osvojenog Kupa Srbije u futsalu, igrače, trenera Dejana Stanojeva i predsednika KMF Bečej Aleksandra Jovanovića, primio je predsednik opštine Vuk Radojević.
„Velika pobeda nad velikim rivalom. Čestitke zaslužuju svi igrači, stručni štab i rukovodstvo kluba, jer ste na najlepši mogući način reprezentovali grad. To ne može ostati bez adekvatne nagrade od strane lokalne samouprave i Sportskog saveza naše opštine. Uostalom, nijedan klub, još od vaterpolo ’drim tima’ pre decenije i po, nije zabeležio sličan rezultat. Na redu je plej-of u šampionatu, pa verujemo da se i tu možemo nadati lepim vestima. Kako je iduće godine Srbija domaćin evropskog šampionata u futsalu, verujem da je to motiv više nekim igračima da se, eventualno, nametnu selektoru“, rekao je Radojević.
Trener Dejan Stanojev je rekao da je rezultate doneo spoj iskustva i mladosti, naime, u toku zimske pauze je urađena selekcija igrača, a sadašnji tim je po mišljenju Stanojeva po kvalitetu odmah iza Ekonomca.