I b liga Srbije sever (m): Krstonošić umirio Kikinđane

I b liga Srbije sever (m): Krstonošić umirio Kikinđanetrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su zabeležili pobedu na startu prvenstva. Oni su u utakmici 1. kola I b lige Srbije grupa sever na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ savladali ekipu ŽAK-a iz Kikinde rezultatom 14:10 (4:3, 4:2, 3:3, 3:2).
Sudije: Ivan Saveljić iz Subotice i Đerđ Bačanji iz Novog Sada. Isključenja: Bečej 7, ŽAK 9.

Bečej: Milinović, N. Krstonošić, Brkljač, Naćuk 1, Dobožanov 1, Mesaroš 4, Luščenko, Velimirov, Kuprešak 2, Afanasijev, Kastiučenkau, G. Krstonošić 5, Bušić, Prkosovački 1.
ŽAK: Travar, Korovljev 3, V. Kirić, Zorić, Milošević, Suvačarev 1, Dostanić, Pavić 1, Jakšić 3, Gavranov 1, D. Kirić 1, Trajković, Lukač, Erdeljan.
Vaterpolisti Bečeja su u premijeri ove jeseni u rezultatski izjednačenoj igri u prvoj četvrtini do prevage došli krajem drugog dela utakmice kada su stvorili tri gola prednosti koju su uspeli da sačuvaju do kraja meča.
Naime, posle početnog vođstva od 2:0, golovima Mesaroša i Naćuka i 3:1 strelac je bio Goran Krstonošić sa igračem više, gosti uspevaju da izjednače rezultat na 3:3, ali nakon tajm-auta iskusni Krstonošić ponovo koristi igrača više i postiže svoj drugi gol 3 sekunde pre kraja četvrtine.
U drugom delu gosti iz Kikinde su poravnali golom Vladimira Korovljeva (4:4) koji je u prošloj sezoni nastupao za ekipu Bečeja. Novu prednost domaćoj ekipi donosi Peđa Prkosovački sa igračem više (5:4), da bi potom Korovljev još jednom izjednačio (5:5). Kraj ove rezultatske klackalice započeo je Vladimir Kuprešak sa dva gola (7:5), a potom se po drugi put u listu strelaca upisao i Viktor Mesaroš (8:5).
U trećoj četvrtini Bečejci uspevaju da ostvare i najveću prednost na utakmici koja je iznosila 5 golova razlike (11:6) i činilo se da je pobeda obezbeđena. Slično je mislio i Goran Krstonošić, inače predsednik kluba, koji se ove sezone aktivirao kao igrač kako bi pomogao ekipi u ostvarivanju ambicija u borbi za plasman u viši rang takmičenja, izašao je iz igre pri kraju trećeg dela susreta, što se odmah osetilo u bazenu.
Gosti postižu dva uzastopna gola (11:8), a zatim su na početku poslednje četvrtine uspešni sa igračem više, a potom uspevaju da se odbrane sa igračem manje i u sledećem napadu realizuju brojčanu prednost i tako načine seriju od 4:0 i pet minuta pre kraja utakmice primaknu se na samo gol razlike (11:10).
U igru se vratio Goran Krstonošić, konsolidovao je svoj tim, po peti put zatresao protivničku mrežu (12:10), vratio samopouzdanje mladim igračima, da bi potom golovima Viktora Mesaroša i Stevana Dobožanova Bečejci sprečili rezultatski preokret i neprijatno iznenađenje na startu takmičenja.
– Zadovoljan sam konačnim rezultatom ali nisam zadovoljan razvojem događaja u bazenu. Plan je bio da ulazim u igru samo u pojedinim trenucima a ne da provedem u bazenu gotovo celu utakmicu. Očekivali smo da će igrači imati samopouzdanja i hrabrosti da preuzmu odgovornost i završavaju akcije šutem a ne da gledaju samo kako što pre da se oslobode lopte bez obzira što se nalaze u situaciji da postignu pogodak. Nadam se da će se to promeniti u narednom meču jer u sastavu ima igrača koji imaju kvalitet samo treba da smognu snage da to i potvrde u bazenu – rekao je Goran Krstonošić.
U utakmici 2. kola koja se igra sutra 25. novembra vaterpolisti Bečeja na svom bazenu od 20 časova dočekuju ekipu Dunava iz Novog Sada.