Ipak prejaki Novosađani: Poraz za kraj

Ipak prejaki Novosađani: Poraz za krajtrg_fontane

U poslednjem jesenjem kolu Područne lige Novi Sad fudbaleri Bečeja su se na svom stadionu sastali sa novosadskom ekipom Kabela, koja je posle minimalne prednosti u prvom poluvremenu od 0:1, uspela do kraja utakmice da savlada domaćine sa ubedljivih 0:4.

U subotu su fudbaleri Bečeja dočekali Novosađane koji su na ovo gostovanje došli kao trećeplasirana ekipa u Područnoj ligi, što je već bio predznak da će gosti doći vrlo spremni kako bi osvojili nova tri boda i učvrstili svoju poziciju u vrhu tabele.
Već u prvim minutama meča inicijativa favorita bila je očigledna, da bi već u 9. minutu stvorio i više nego dobru priliku. Vladimir Petrović je, domogavši se lopte, pretrčao veći deo terena i sa linije šesnaesterca uspeo da centrira i pronađe Nikolu Malidžana, koji je bio najviši u skoku i glavom uspeo da ubaci loptu u okvir gola i savlada golmana Bečeja Sašu Radojevića (0:1).
Samo minut kasnije, nakon greške Dejana Milovanova, do lopte je ponovo došao strelac prvog gola Malidžan i sa 15 metara „isprobao“ je golmana Bečeja Radojevića, koji je ovog puta bio siguran. U 20. minutu Novosađani su ponovo imali šansu koju nisu iskoristili, jer je ovog puta Petrović i pored otvorenog prostora za šut nesigurno uputio loptu koja je završila pored gola. Prva šansa za tim Bečeja stvorena je tek u 39. minutu, kada je nakon ubačaja Durmišija sa oko 20 metara, lopta izbijena iz gola gostujuće ekipe, ali samo do Kavarića, koji ju je prosledio Maliću, a ovaj je uputio pored gola.
Još po jednu šansu do kraja prvog poluvremena imali su i jedni i drugi. U timu iz Novog Sada priliku je u 41. minutu propustio Marinović koji je sa 16 metara slabim šutem pokušao da iznenadi golmana Bečeja, ali mu to nije pošlo „za nogom“, dok je Bečej svoju najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio u 45. minutu, kada je Stajki sa leve strane uposlio Durmišija koji odličnim volejem sa oko 15 metara nije uspeo da postigne gol.
Drugo poluvreme počelo je kao i prvo – igrači Kabela su napadali, dok Bečejcima nije preostalo ništa drugo do da se povuku i brane svoj gol koji je konstantno bio na meti gostiju. U 52. minutu Strahinja Sekulić prosledio je loptu do Malidžana koji se našao pred praznim golom Bečeja ali je promašio stopostotnu priliku. Ipak, samo dva minuta kasnije Sekulić je ponovo došao do lopte i u solo prodoru uspeo je da savlada golmana Bečeja i povisi vodstvo Novosađana na 0:2. Nakon primljenog gola tim Bečeja krenuo je malo agresivnije, ali je nakon nekoliko solidnih šansi Durmišija, Benija i Hola usledila kazna. U 78. minutu posle gužve u šesnaestercu Bečeja, lopta se odbila od Radojevićeve prečke do Sekulića koji je snažnim šutom povisio na 0:3. Gosti su ponovo preuzeli punu inicijativu i krunisali je četvrtim golom. Posle naleta gostiju i par odbrana Radojevića lopta je „došla“ do Dragana Krstića koji je bio siguran sa tri metra i zatresao je mrežu Bečeja u 83. minutu (0:4).
Posle ovog poraza tim Bečeja Old gold završava jesenju polusezonu na 15. mestu Područne lige Novi Sad sa samo jednim bodom više od poslednjeplasirane ekipe Srbobrana.
– Posle rezultata od 0:4 koji je malo previsok za ono što se odvijalo na terenu, ne znam šta bih mogao pozitivno da kažem što se tiče moje ekipe. Pokušali smo da pokažemo šta i koliko možemo, ali smo naleteli na jednu zaista kvalitetniju i bolju ekipu, koja nas je zasluženo pobedila – izjavio je trener Bečeja Siniša Todorović.