Izbor sportiste 2010. godine opštine Novi Bečej: Robert Ernješi sportista godinetrg_fontane

NOVI BEČEJ: U organizaciji Sportskog saveza opštine Novi Bečej i SRC „Jedinstvo“, uz medijsku podršku Radija Novi Bečej, prošle nedelje proglašeni su najuspešnija ekipa, sportski radnici i sportisti novobečejske opštine u 2010. godini.

Pred više od 800 gledalaca program proglašenja u sportskoj hali obogatili su plesna grupa „Stage“ iz Novog Sada i renesansni orkestar OŠ „Miloje Čiplić“ iz Novog Bečeja, pod stručnim vođstvom nastavnice muzike Sofije Gurjanov Jegdić.

Karatistima sve počasti

Godina koja je na izmaku, ostaće zapisana zlatnim slovima u analima ženskog fudbala, koji se u Novom Bečeju igra od 2006. godine. Ženski fudbalski klub Novi Bečej je izborio plasman u Prvu saveznu ligu, a jesenji deo prvenstva završio na osmom mestu. Pored dobrih igara u prvenstvu, Novobečejke su ponovile prošlogodišnji uspeh i po drugi put osvojile Kup Vojvodine.
Kuglašice Jedinstva iz Novog Bečeja su osvojile drugo mesto u Super ligi, a time izborile pravo nastupa na Kupu Evrope u Splitu, gde su zauzele deveto mesto.
Dizači tegova su na prvenstvu države, u veoma jakoj konkurenciji, osvojili treće mesto, dok su kuglaši Jedinstva peti u Srpskoj ligi, grupa Vojvodine.
Fudbaleri Jedinstva su posle nešto slabije sezone, ove jeseni igrali zapaženu ulogu u Vojvođanskoj ligi Istok, a zimsku pauzu dočekali su na petom mestu, dok fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa, posle osvajanja sedmog mesta u prošloj sezoni, ove jeseni nisu blistali, pa su zimsku pauzu dočekali na 13. mestu.
Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja su se u Prvoj vojvođanskoj ligi, kao i košarkaši u Prvoj srpskoj ligi, zadovoljili plasmanom u zlatnoj sredini.
Za najuspešniji sportski kolektiv u 2010. godini proglašen je Karate klub Mladost iz Novog Miloševa, koji okuplja preko 40 takmičara, koji su petu godinu postojanja obeležili sa 12 titula državnog prvaka, jednom zlatnom i dve bronzane medalje sa Svetskog prvenstva mlađih kategorija, koje je održano u Italiji.

Najuspešniji mladi sportisti

Najuspešnija mlada sportistkinja je Radmila Vukelja, članica Karate kluba Mladost iz Novog Miloševa, koja je u pionirskoj konkurenciji osvojila 17 medalja, od toga 14 zlatnih, a na prvenstvu sveta mlađih kategorija, koje je održano u Italijii, pored zlatne medalje u katama osvojila je i bronzanu u borbama, druga je kuglašica Zorana Černai iz Novog Bečeja, aktuelna prvakinja države u kombinaciji i drugoplasirana pojedinačno, a treća karatistkinja Nikolina Abazaj iz Novog Bečeja, koja je u ovoj godini osvojila 28 medalja, 19 zlatnih, pet srebrnih i četiri bronzane.
Najuspešniji mladi sportista je kik bokser Milan Rakita, koji je na državnim prvenstvima i turnirima osvojio 11 medalja, od toga deset zlatnih i jednu bronzanu, drugi je kuglaš Jedinstva Norbert Ernješi, drugoplasirani na kadetskom prvenstvu države u kombinaciji i treći u pojedinačnoj konkurenciji, a na trećem mestu je košarkaš Daniel Petrović, kapiten kadetske ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja.

Kuglaš je sportista godine

Za najuspešnijeg sportistu opštine Novi Bečej proglašen je kuglaš, juniorski reprezentativac i aktuelni prvak države Robert Ernješi. Zablistao je na 7. Svetskom kupu za kadete, koji je održan u Rijeci, gde je osvojio zlatnu medalju, da bi samo nekoliko dana kasnije na 15. Prvenstvu sveta, takođe u Rijeci, svoju riznicu medalja obogatio sa još dve zlatne medalje. Na pobedničko postolje popeo se kao svetski prvak u igri parova, zajedno sa Vilmošem Zavarkom i kao član juniorske reprezentacije, koja je poput naših seniora, osvojila titulu svetskog prvaka. Godinu koju će sigurno dugo pamtiti, Ernješi je krunisao na prvenstvu države, koje je održano u Apatinu, gde je osvojio još četiri zlatne medalje. Prvak je države u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji, a zlatne medalje osvojio je u obe konkurencije, i u kombinaciji.
Na drugom mestu je jedan od najboljih fudbalera novobečejskog Jedinstva Velibor Škero, a treća je fudbalerka Eni Heđeši iz Bočara, kapitenka ŽFK Novi Bečej, člana Prve ženske savezne lige.

Specijalna priznanja

Specijalno priznanje za poseban doprinos afirmaciji sporta dodeljeno je treneru novobečejskih dizača tegova Branku Vlaškalinu iz Novog Bečeja, koji je više od četiri decenije prisutan u sportu. Vlaškalin je 15 godina bio aktivan takmičar i višegodišnji prvak države, a potom trener dizača tegova Jedinstva iz Novog Bečeja, sa kojima je 1996. godine osvojio titulu prvaka države, tri puta je bio drugi i isto toliko puta treći.
Za najuspešnijeg sportskog radnika proglašen je Karolj Tikvenjac iz Kumana, koji se posle uspešne fudbalske karijere posvetio zdravstvenoj zaštiti sportista kao fizioterapeut. Pored profesionalne angažovanosti aktivan je i volonterski i jedan je od najzaslužnijih za izgradnju Sportskog centra „2. oktobar“ u Kumanu.

Sanja Radin najpopularnija

Slušaoci Radija Novi Bečej glasali su za najpopularnijeg sportistu opštine, a ta laskava titula pripala je Sanji Radin iz Novog Bečeja, koja je osvojila 11 zlatnih medalja, prvakinja je Vojvodine i Srbije u aso i kombat savateu i kungfuu i pobednica Kupa Beograda u savateu, drugi je fudbaler Goran Stanković, a treća karatistkinja Nikolina Abazaj.