Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Jubileum – A Petőfi iskola hatvan éve

Jubileum – A Petőfi iskola hatvan évetrg_fontane

Alsóvároson 1892-ben épült fel az első tanoda, amely a Mátyás Király Népiskola nevet viselte. Ebben az intézményben először az általános iskola négy-, illetve hatosztályos volt, majd a járási népbizottság 1955-ben meghozott határozata alapján nyolcosztályos általános iskolaként folytatta oktató-nevelő munkáját. Először a III-as Számú Általános Iskola néven működött, majd ugyanebben az évben felvette Petőfi Sándor nevét. Az iskolában ma tizennyolc magyar, tíz szerb és két-két kombinált osztályban több mint 300 tanuló gyarapíthatja tudását. Az intézményben a hat évtized alatt 30.000 diák végezte el általános iskolai tanulmányait.

Március 27-én ünnepelte a Petőfi Sándor Általános Iskola fennállásának 60. évfordulóját. A rendezvényen jelen volt Nyilas Mihály tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi-nemzeti közösségi titkár, Petar Viđikant, az újvidéki iskolakerület vezetője, mgr. Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, a községi önkormányzat vezetői és a Községi Tanács képviselői, valamint több iskola, óvoda és művelődési intézmény képviselői.
Az egybegyűlteket Szűcs Budai Engelbert igazgató köszöntötte: „A mi munkánk csapatmunka. Nagyon fontos, hogy meglegyen az összhang, mindenki értse egy szemvillanásból, hogy mit kell tennie, hogy igazán, szívből, közös legyen a cél. Ám a csapat nemcsak a csapatszellemtől jó, hanem attól, ha tagjai mindnyájan külön-külön is elhivatott és avatott mesterei szakmájuknak. Miért fontos az iskola? Mert az iskoláskorba érve egészen új minőségű közösségi lét kezdődik. A kisgyermek, aki éppen felfedezte és a világban elhelyezte önmagát, megtapasztalja, hogy csak társakkal körülvéve lehet boldog és értelmes életet teremteni. Mindennapjaihoz útitársakat, vágyaihoz támogatót, a bonyolultan szép világba utat mutató felnőttet, jóban-rosszban barátot itt talál először”.
Az iskola diákja színvonalas műsorral idézték fel a múlt történéseit, tánccal, verssel, dallal és zenés programmal szórakoztatták a közönséget.
Az évforduló alkalmából jutalmat kaptak a legeredményesebb tanulók: Kákonyi Balázs, Tallós Hédi, Kiskomáromi Zsolna, Aleksandra Mrđanov, Varnyú Kinga, Szabó Beatrix, Fazekas Sára és Nikola Tomić, illetve az iskolanap alkalmából meghirdetett irodalmi és képzőművészeti pályázat kitüntetettjei, Kisutcai Szilárd, Miroslav Mrđanov, Pekár Noémi, Teodor Velicki, Becsei Hunor, Kákonyi Balázs, Budai Adrián és Német Tamás. A tíz-, húsz-, harminc- és harmincöt éves odaadó munkáért Ćuk Daniella, Tufegdžić Mónika, Varró Stefánia és Cseszák-Bezzegh Julianna részesültek elismerésben, valamint az iskola egykori igazgatói, Berec Tamás, Szűcs András, Doroslovački Danilo, Máté Ágota, Krstić Dragica, Csasznyi István, Benák Erzsébet és Cseszák-Bezzegh Julianna is oklevelet kaptak.

B.M.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *