Kup Srbije: Radnički za istoriju u Bečeju

Kup Srbije: Radnički za istoriju u Bečejutrg_fontane

U izuzetnom ambijentu, na bazenu „Đorđe Predin Badža“, koji je podsetio na zlatne dane bečejskog vaterpola, 22. decembra odigrana je utakmica finala Kupa Srbije u kojoj su se sastali vaterpolisti Partizana Rajfajzen i Radničkog, koji su prethodnog dana u utakmicama polufinala savladali svoje rivale. Partizan Rajfajzen pobedio je ekipu Vojvodine sa 15:7, a vaterpolisti Partizana Crvenu zvezdu sa 10:6. U finalu pobeda je pripala Kragujevčanima rezultatom 5:4 (1:0, 2:1, 2:2, 0:1) kojima je to prvi domaći trofej koji su osvojili u istoriji kluba.

Susret je pratilo oko 1.000 gledalaca, a sudili su Vojin Putniković i Ivan Raković (obojica iz Beograda). Igrač više: Partizan 11(1), Radnički 10(3). Dva igrača više: Partizan 2(1). Peterci: Partizan 1(1), Radnički 1(1). Crveni karton: Toholj (Radnički).
Ekipe su igrale u sledećim sastavima:
PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Mandić 1, Vico, Subotić, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Osmanović, Lazić. Trener: Vujasinović.
RADNIČKI: Radić, Trajković 1, Popović 1, Marković, Miličić, Vrlić, Ćirić, Basara, Vuksanović, Dedović 1, Ćuk, Petković 2, Živojinović, Toholj. Trener: Stevanović.
Utakmica je bila izuzetno zanimljiva. Već u prvom napadu zatresla se mreža. Kragujevčani su iskoristili igrača više i došli u vođstvo golom Marka Petkovića. Međutim, to je bio jedini pogodak u ovom delu meča.
U drugom periodu, u 3. minutu, mladi centar Radničkog Nebojša Toholj načinio je prekršaj za crveni karton što je pored peterca u korist Beograđana podrazumevalo i četiri minuta igrača više. Nakon što je Dušan Mandić iskoristio peterac i izjednačio na 1:1, očekivalo se da će „crno-beli“ iskoristiti brojčanu prednost i preokrenuti rezultat. Međutim, dogodilo se upravo obrnuto. Izabranici Uroša Stevanovića su se znalački branili i na drugoj strani postigli dva pogotka, tako da se na poluvreme otišlo sa „plus dva“ (3:1) u korist Radničkog.
U nastavku utakmice, predvođeni iskusnim kapitenom Aleksandrom Ćirićem, Kragujevčani uspevaju da sačuvaju stečeno, da bi u poslednjoj četvrtini smirenom igrom odoleli žestokom pritisku Beograđana. U tom periodu susreta istakao se golman Radničkog Zdravko Radić.
Sve u svemu, kvalitetna sportska predstava u kojoj su se pored aktera u bazenu dokazali i organizatori SC „Đorđe Predin Badža“.
– Trudili smo se da sve prođe u najboljem mogućem redu počev od obezbeđenja na bazenu, postavljanja pomoćnih tribina, podele karata, smeštaja ekipa učesnica, koordinacije sa četiri grupe navijača, izdavanja akreditacija i još mnogo toga što se golim okom ne vidi i mislim da smo u tome uspeli. Potvrda toga jesu i komentari predstavnika sva četiri kluba – kaže Dejan Stanojev, direktor SC „Đorđe Predin Badža“. – Uspeli smo da opravdamo očekivanja i potvrdimo renome Bečeja kada je reč o organizaciji ovakvih sportskih događaja. Da sve protekne onako kako smo planirali pored podrške lokalne samouprave i angažovanja zaposlenih u sportskom centru, prethodnog direktora Zorana Grbića, koji je imao iskustva u organizaciji superkupa, Gorana Krstonošića i Borka Marića iz vaterpolo kluba, doprineli su i gosti koji su bili izuzetno korektni i ja im se na tome zahvaljujem – rekao je Stanojev.