LETNJA LIGA KSS: Povratak na pobednički kolosek

LETNJA LIGA KSS: Povratak na pobednički kolosektrg_fontane

Posle iznenađujućeg poraza u Novom Sadu od domaće Slavije, košarkaši Tise savladali su u gostima najslabiju ekipu grupe, Radnički iz Ratkova sa 97: 84 (29:15, 23:31, 20:16, 25:22).

Već u prvoj četvrtini Bečejci su došli do vođstva koji su održali do kraja utakmice, nijednom ne dozvolivši protivniku da se rezultatski približi. Gosti iz Bečeja igrali su kako je i najavio jedan od članova stručnog štaba Imre Stanko, u kombinovanom sastavu, tako da su šansu dobili i igrači koji su do sada imali manju minutažu. Najuspešniji u redovima Tise bili su Miloš Petković sa 32 poena, Slobodan Budimlić sa 17, Ivan Stanko sa 14, Nikola Vuković i Vladimir Radić sa po 8, Stevan Stojšin i Nemanja Peslać sa po pet, Slobodan Kalinić i Ognjen Ratković sa po tri i Srđan Piroševački sa dva postignuta poena.
Najbolji u redovima Tise iz meča u Ratkovu Miloš Petković smatra da se do pobede došlo zahvaljujući tome što je Tisa kvalitetnija i iskusnija ekipa od protivnika, a zahvaljujući tome je igrala brže i agresivnije. Sutra, u poslednjem, 6. kolu, Tisa dočekuje Sport Key Plus iz Novog Sada, a nakon toga sledi i drugi deo takmičenja, baraž za popunu Druge srpske lige. Petković očekuje pobedu svog tima na domaćem terenu.