Letnja liga Srbije: Peslać odličan

Letnja liga Srbije: Peslać odličantrg_fontane

Utakmicama prvog kola koje su odigrane prošlog vikenda počela je ovogodišnja Letnja liga Srbije.

Novoosnovani vaterpolo klub Bečejac u ovom takmičenju ima premijeru u seniorskoj konkurenciji, a na prvoj utakmici prošle subote igrali su protiv ekipe TENT-a i zabeležili su prvu pobedu rezultatom 9:8 (2:0, 2:4, 2:3, 3:1).
Domaći vaterpolisti su odlično „otvorili“ utakmicu i u prvoj četvrtini su golovima Peslaća i Strainova poveli sa 2:0. Međutim, u prvim minutama drugog perioda meča došlo je do velikog pada u igri Bečejaca što su gosti iskoristili i preokrenuli rezultat u svoju korist – 2:4. Posle tajm-auta koji je pozvao Borko Marić, trener VK Bečejac, domaći vaterpolisti su ponovo preuzeli „konce“ igre u svoje ruke i do odlaska na odmor golovima Cvetića i kapitena Peslaća „poravnali“ su rezultat (4:4).
U trećoj četvrtini oko 100 gledalaca na tribinama zatvorenog bazena OSC-a „Mladost“ videlo je neizvesnu borbu, a za nijansu su bili bolji vaterpolisti TENT-a koji su ovaj period igre dobili sa 3:2 (ukupno 6:7). Poslednji period utakmice Bečejci su odigrali furiozno, Peslać je ponovo preuzeo odgovornost, sa dva pogotka je doveo svoju ekipu u vođstvo (8:7), a seriju domaćina od 3:0 završio je Jović pogotkom dva minuta pre kraja utakmice. Gosti su 20 sekundi pre kraja smanjili vođstvo, ali je to bilo dovoljno samo za konačnih 9:8.
Najefikasniji u bazenu bio je Peslać sa pet postignutih golova, a po jednom su se u listu strelaca upisali Strainov, Kosovac, Cvetić i Jović.
U taboru VK Bečejac je posle utakmice vladalo zadovoljstvo:
– Da budem iskren, pred utakmicu je TENT za nas bio nepoznanica. Nismo tačno znali u kojem sastavu će nastupiti, pa nismo ni znali šta možemo da očekujemo. Ušli smo u meč bez imperativa pobede, sa željom da prikažemo onoliko koliko možemo u ovom trenutku. Ispostavilo se da je naša trenutna forma bila dovoljna za pobedu, što nas sve u ekipi raduje. Tokom utakmice imali smo uspona i padova, a na svu sreću najbolje smo odigrali u trenucima kada se utakmica „lomila“ – rekao je Darko Peslać.
U narednom kolu Bečejac igra protiv Singidunuma (subota, 3. jul). Bek Bečejca očekuje da se ekipa još jednom pokaže u najboljem svetlu:
– Utakmica će se prema najavama igrati na Adi Ciganliji, pa će to biti novost za sve igrače. Nadam se da ćemo uživati u vaterpolu na Savi i da ćemo ostvariti pozitivan rezultat.