Letnji kup na olimpijskom bazenu: Drugo mesto za domaćina

Letnji kup na olimpijskom bazenu: Drugo mesto za domaćinatrg_fontane

Međunarodni plivački miting „Bečejski letnji kup“ održan je prošle nedelje na olimpijskom bazenu OSC-a „Mladost“. Prema prijavama pre početka takmičenja, na mitingu je trebalo da nastupi 380 plivača, ali je zbog lošeg vremena bilo mnogo otkaza pa je na kraju učestvovalo oko 300 takmičara iz 17 klubova iz Srbije i Austrije.

Plivači PK Bečej, koji je bio organizator mitinga, imali su mnogo uspeha na domaćem bunjištu. Osvojili su 18 medalja (10-5-3) što je bilo dovoljno za osvajanje drugog mesta u ekipnoj konkurenciji.
Najuspešniji domaći plivači bili su Šebešćen Šinkovič i Tamaš Farkaš koji su se okitili sa tri zlatna odličja. Šinkovič je bio najbolji u trkama na 200 metara leđno i kraul, a Farkaš na 200 metara kraul i mešovito. Treće zlato osvojili su u štafeti 8×50 metara slobodno sa Marinom Matić, Rekom Karom, Marijanom Stefanović, Biljanom Božić, Donaldom Fenjvešijem i Nemanjom Markovićem. Marković je i u singlu bio prvi (50 m leđno), kao i Dorogi (200 m kraul), Fenjveši (200 m mešovito) i Božić (200 m prsno). Zlatnu medalju prošle subote osvojio je i Danijel Farkaš u trci na 200 metara prsno.
Danijel Farkaš je u Bečeju osvojio i srebro (200 m kraul), kao i Marković (50 m kraul), Božić (200 m kraul), a svoje jedine medalje na ovom mitingu zaradili su Laslo Balzam (200 m kraul) i Aron Šinkovič (200 m mešovito).
Bronze su zaslužili Marijana Stefanović (200 m leđno), Marina Matić (200 m prsno) i Donald Fenjveši u trci na 200 metara kraul.