Liga šampiona: Potvrda u Trsteniku

Liga šampiona: Potvrda u Trstenikutrg_fontane

Na finalnom truniru Lige šampiona JKA Shotokan karate federacije Srbije održanom u subotu u Trsteniku, takmičari Karate kluba Bečej su u direktnim susretima sa najtežim protivnicima rešavali konačan raspored za prva tri mesta u ligi.

Dušan Jasnić je bez poraza, izuzetno sigurnim nastupima, potvrdio titulu prošlogodišnjeg šampiona države i tako stekao status reprezentativca Srbije. Una Obradović je sa tri pobede nad drugaricama iz reprezentacije osvojila prvo mesto i zlatnu medalju i tako je konačno ispravljena nepravda sa prvenstva države kada je bila treća, pa je tako na najbolji način potvrdila svoj status u JKA reprezentaciji Srbije.
U narednom periodu mlade karatiste Bečeja očekuju pripreme reprezentacije u Vrnjačkoj Banji i odlazak na Evropsko prvenstvo u Holandiji u maju.

Međunarodni karate turnir
Super enpi kup u Subotici

Na XII „Super enpi kupu“ koji je 27. marta održan u Subotici, takmičari iz Novog Bečeja imali su zapažen uspeh. U konkurenciji 1.350 takmičara, iz 130 klubova iz 12 država, članovi KK „Sen pai“ iz Novog Bečeja osvojili su 17 medalja, pet zlatnih, šest srebrnih i šest bronzanih. Zlatne medalje osvojili su Teodor Dujin, Uroš Lalić, Dejan Gurjanov, Larisa Vijatov i kata tim starijih pionirki u sastavu Kasija Milošević, Ivona Mesaroš i Jovana Dragić.
Srebrne medalje zaslužili su Kasija Milošević, Jovana Dragić, Dejan Tolmač, Veljko Marinkov, Đorđina Dragičević i Marina Raškov, a bronzane Nikola Lalić, Nemanja Legenji, Vasilije Ljubičić, Ivona Mesaroš, Nataša Tolmač i Anita Radovančević.
Na istom takmičenju nastupili su i članovi Jedinstva iz Novog Bečeja, a medalje su osvojile Nikolina Abazaj (zlatnu) i Marina Abazaj (bronzanu).
Na turniru u Subotici nastupio je i kata tim devojaka Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela, u sastavu Nevena Kosanović, Jovana Borđoški i Snežana Damjanović, koji je osvojio bronzanu medalju dok su troje mladih takmičara Karate kluba Bečej Ana Reka Komaromi i Željko Mrakić u katama u svojim kategorijama osvojili zlatne medalje, a Dušica Došić je zauzela peto mesto.