Međunarodna kajakaška regata u Bečeju: Trofej Bečeja je otišao u Bačku Palanku

Međunarodna kajakaška regata u Bečeju: Trofej Bečeja je otišao u Bačku Palankutrg_fontane

Bečej je nedavno (27. jula) bio domaćin međunarodne kajakaške regate „Trofej Bečeja 2013“ na kojem su bečejski kajakaši i kajakašice imali zapažen nastup i osvojili tri zlatna i tri srebrna odličja. Takmičari su se nadmetali u tri discipline: K-1, K-2 i K-4 na 500 metara u muškoj i ženskoj konkurenciji u svim kategorijama.

Bečejci su bili najuspešniji u muškoj konkurenciji, u kojoj je u kategoriji seniora Marko Tomićević u trci jednoseda osvojio zlatnu medalju, drugi na cilj je stigao Milenko Našagaćin iz KKK Vojvodina iz Novog Sada, a treći Nemanja Zakić iz KKK „Obilić“ iz Novog Kneževca. Zlatnim odličjem Tomićević se okitio i u trci dvoseda zajedno sa Markom Novakovićem, a obojica su ponovo stala na najviše postolje kada su u trci četveraca za seniore, zajedno sa klupskim kolegama Nikolom Džigurskim i Albertom Silađijem prvi prošli kroz cilj, ostavivši za sobom ekipu KK „Sintelon“ iz Bačke Palanke i četvoročlanu posadu „Nautičkog kluba“ iz Beograda.
I domaće kajakašice su bile uspešne, bečejski tandem Ljiljana Nović – Biljana Relić u trkama K-2 u konkurenciji kadetkinja i u konkurenciji juniorki osvojile su srebrnu medalju. Istim odličjem okitile su se bečejske kajakašice Ana Balind – Jasmina Jovčić – Tamara Jovčić – Iva Kekić u trci četveraca u kategoriji seniorki, dok su u kategoriji juniorki osvojile četvrto mesto, kao i muška četvoročlana ekipa u sastavu Armin Kovač – Vukašin Reljić – Luka Stojkov – Milan Tomićević u kategoriji pionira. U pojedinačnoj konkurenciji u trkama jednoseda u kategoriji pionira Luka Stojkov je bio četvrti, a Armin Kovač peti, u kategoriji juniora Miloš Ajdanov je zauzeo četvrto, a Ljiljana Nović u kategoriji juniorki peto mesto.
Ove godine pehar „Trofej Bečeja 2013“ otišao je u ruke KK „Sintelon“ iz Bačke Palanke, koji je osvojio 261 bod, drugo mesto je osvojio KK „Bečej“ sa 212, a treće KKTK „ Zabrežje“ sa 169,5 bodova.