Međunarodni miting „Zrenjanin 2010“: Odlična rola Svim stara

Međunarodni miting „Zrenjanin 2010“: Odlična rola Svim staratrg_fontane

Međunarodni miting „Zrenjanin 2010“ održan je prošle subote uz učešće 575 plivača iz 26 klubova iz Rumunije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije.

Sjajan nastup u Zrenjaninu imali su plivači Svim stara koji su, iako ih je bilo samo šest, osvojili dvanaest medalja (6-2-4), a u ekipnoj konkurenciji (po broju osvojenih medalja) zauzeli su peto mesto.
Odličnu formu na ovom mitingu prikazala je Ana Jeftenić koja je u četiri discipline prva stigla na cilj, i zato je proglašena za najbolju plivačicu kod devojčica 2000. godišta. Ona je osvojila zlatne medalje u trkama na 50 metara slobodno, 50 metara delfin, 100 metara kraul i 100 metara mešovito. Zlatnim odličjem se okitila i Anet Šoš (100 m slobodno), a pored toga osvojila je i dve bronze, u trkama na 50 metara prsno i 50 metara leđno. Nikola Ratkov je bio prvi u trci na 50 metara prsno, dok je na duplo dužoj deonici istim stilom na cilj stigao treći. I Jelena Ječanski je bila uspešna na mitingu u Zrenjaninu. Ona je osvojila dve srebrne medalje (100 m leđno i 100 m kraul), a zaslužila je i bronzano odličje u trci na 50 metara slobodno. Jovana Đurić i Lenke Horvat nisu uspele da osvoje medalje, ali su dobrim isplivanim vremenima donele značajne bodove za svoj klub u ekipnom plasmanu.
Iako su takmičari Svim stara osvojili mnogo medalja u Zrenjaninu, trener kluba Jovan Ječanski nije u potpunosti zadovoljan:
– Iako je takmičenje bilo veoma kvalitetno i masovno, nisam baš zadovoljan kako su deca isplivala svoje trke. Tu pre svega mislim na Anu Jeftenić i Jelenu Ječanski koje nisu isplivale vremena koja smo očekivali. Obe su i dalje dominantne u svojim uzrasnim kategorijama, ali prošle subote nisu dale svoj maksimum. Ostala deca su pokazala da se na njih u budućnosti može računati, dobro su plivala i njihovim rezultatima sam zadovoljan.
Nikola Ratkov i Jelena Ječanski će četiri dana iduće nedelje biti u kampu reprezentacije za mlađe pionire.

PK Bečej

Na mitingu „Zrenjanin 2010“ nastupili su i plivači PK Bečej, njih četrnaest. Iako nisu uspeli da se okite medaljama, većina plivača Bečeja isplivala je svoja najbolja vremena.

– To je nagrada za njihov rad i sigurno je da će u Kikindi napredovati pod budnim okom reprezentativnih trenera. Ostala deca u klubu će maksimalno raditi i pripremati se za miting „Zmaj 2010“ koji će 5. juna biti održan u Novom Sadu. To će biti izuzetno kvalitetan miting na kojem će učestvovati preko 800 plivača iz zemlje i okruženja i pravo mesto da oprobamo naše kvalitete. Posle toga nas očekuju prvenstva Vojvodine i Srbije, ali o tom po tom.