MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING „STAR 2012“: Domaćin apsolutni pobednik mitinga

MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING „STAR 2012“: Domaćin apsolutni pobednik mitingatrg_fontane

Plivači bečejskog kluba Svim star, organizatora nedeljnog Međunarodnog plivačkog mitinga „Star 2012“, na kom je učestvovao 201 plivač iz 16 klubova sa teritorije Bosne i Hercegovine (PK Delfin i PK Sport tim iz Sarajeva), Rumunije (PK Temišvar) i Srbije, sa 34 medalje (21-9-4) apsolutni su pobednici mitinga. Drugi bečejski klub, PK Bečej, osvojio je 19 medalja i u generalnom plasmanu zauzeo je peto mesto. Turnir je otvorio bečejski olimpijac Marko Tomićević, član kajaške reprezentacije Srbije.

Zlatne medalje pripale su Jovani Ječanski u disciplinama 50 m leđno i 50 m kraul, Ani Jeftenić na 100 m kraul i 200 m mešovito, Ivoni Čolaković na 50 m leđno i 200 m mešovito, Jeleni Ječanski na 100 m kraul i 200 m mešovito, Lenki Horvat na 100 m kraul i 50 m prsno, Benceu Balzamu na 200 m mešovito, Filipu Jefteniću na 50 m delfin i 50 m kraul, Urošu Kovačevu na 50 m leđno i 50 m prsno, Vukašinu Vukaniću na 50 m leđno, Nikoli Ratkovu na 100 m kraul, Marini Čolaković na 50 m leđno i Aleksi Pantiću u disciplini 50 m delfin. Pored zlatnih medalja, Balzam u disciplini 100 m kraul, Vukanić na 50 m kraul, Ratkov na 200 m mešovito i Pantić u disciplini 50 m kraul, „uzeli“ su i srebro, kao i Jovana Đurić u disciplini 100 m kraul i 200 m mešovito, Momir Slavnić na 50 m leđno i 50 m prsno i Denis Der u disciplini 50 m prsno. Bronzom su se okitili Kristina Braun, Aneta Šoš, Mateja Đurić i Nemanja Marković.
U redovima PK Bečeja zlatne medalje su osvojili Milan Mihajlović u disciplini 50 m prsno, Ana Horvat u disciplini 50 m kraul, koja je proglašena i za najbolju plivačicu kod devojčica koje su rođene 2004. godine, Selena Pandurović na 100 m kraul i Zita Seke u disciplinama 50 m delfin i 50 m prsno. Pored zlatne medalje Horvat je na 50 m leđno osvojila srebrnu medalju, kao i Selena Pandurović na 50 m delfin, a srebrom su se okitili i Balaž Beda na 50 m leđno i Kara Reka na 50 m delfin.

Ana, Jelena i Bence najbolji u svojim kategorijama

Odlična uvertira za domaćinstvo i nastup na međunarodnom turniru bio je za takmičare Svim stara Plivački kup „Subotica 2012“ održan poslednje subote aprila, kao i plivački kup u Baji (Mađarska). Plivači Svim stara, njih šestoro, nastupili su u Subotici u konkurenciji 152 plivača iz 12 klubova i osvojili su osam medalja.
Jovana Ječanski bila je dva puta prva, u disciplinama 100 m kraul i 200 m mešovito, a proglašena je i za najbolju plivačicu u kategoriji devojčica koje su rođene 2003. godine. Identičan rezultat, osvajanjem dva prva mesta na 100 m prsno i 200 m mešovito, ostvario je njen klupski kolega Uroš Kovačev. Manje uspešni bili su Filip Jeftenić koji je osvojio zlatnu medalju na 100 m delfin i srebrnu na 100 m kraul, i Aleksa Pantić, koji je „zaradio“ bronze na 50 m kraul i 50 m prsno.
Još dvoje takmičara Svim stara proglašeno je poslednjeg vikenda aprila za najbolje u svojoj uzrasnoj kategoriji. Ana Jeftenić je do titule najbolje plivačice turnira za 2000. godište u Baji došla osvajanjem zlatne medalje u disciplinama 100 m kraul i 100 m delfin i srebrne medalje na 100 m mešovito. Denis Der je u Baji „uzeo“ zlato na 100 m prsno, pehar za najboljeg u Memorijalnoj trci i bronzu na 100 m mešovito, dok je Bence Balzam u Hajdušoboslu osvajanjem prvih mesta u tri trke, na 200 m kraul, mešovito i delfin i srebra na 200 m prsno, proglašen za plivača turnira u grupi 1999. godište.