MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Kobiljski za prvu prolećnu radost

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Kobiljski za prvu prolećnu radosttrg_fontane

Golovima Vukosava Kobiljskog Bečej Old gold je prošle nedelje na domaćem terenu u okviru 17. kola međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas savladao Proleter iz Ravnog Sela sa 2:0.

U prvom poluvremenu je dominirao Bečej, a u drugom gostujuća ekipa. Utakmicu su ofanzivnom započeli domaći, što je ubrzo i dalo rezultata. Igrao se 27. minut kada se nakon kornera i gužve u šesnaestercu Proletera, najbolje snašao Kobiljski, uputio je šut ka golu gostiju i pogodio mrežu (1:0). Pogodak kao da je ulio dodatnu dozu samopouzdanja domaćinu, koji je napadao iz sve snage, najviše preko Dražića i Malića, ali bez ciljne završnice, sve do 40. minuta kada je na scenu ponovo stupio Kobiljski. Primio je loptu na grudi, spustio je i opalio iz sve snage za, ispostavilo se, konačnih 2:0. U drugom delu susreta gosti su pokušavali preko Sivčevića i Kajčića da smanje vođstvo Bečeja, ali je sigurna odbrana domaćih predvođena Venderom, Bilbijom i Kobiljskim, bila na visini zadatka.
– Protivnika smo dobili u prvih 45 minuta, nastavak meča doneo je našu inicijativu, koja je polako opadala. Ipak uspeli smo u onome što je najvažnije u fudbalu, da pružimo odličnu partiju i osvojimo tri boda – bio je zadovoljan dvostruki strelac Vukosav Kobiljski, čija je ekipa ovog vikenda slobodna.

Gradištanci ponovo na vrhu

Fudbaleri Vojvodine na prvom susretu pred domaćom publikom u prolećnom delu prvenstva Međuopštinke lige Bečej – Srbobran – Vrbas ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Budućnosti iz Savinog Sela od 4:1. Pobedom u 17. kolu Gradištanci su se vratili na čelo tabele, a na ruku im je išla i pobeda Bečeja.
Na početku utakmice Gradištanci su imali velikih problema u odbrani jer su gostujući fudbaleri za desetak minuta stvorili nekoliko dobrih prilika za pogodak, ali nijednu nisu iskoristili. U toku prvog poluvremena „Vošini“ prvotimci igrali su sve bolje, a ključan preokret je napravio pogodak Vanje Petrova u 18. minutu utakmice. Četiri minuta kasnije prednost Vojvodine na 2:0 povećao je Miroslav Sekulić, a u 42. minutu u listu strelaca zs upisao Sabolč Sel tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 3:0.
U drugom poluvremenu Gradištanci su čuvali stečeno, a konačan rezultat utakmice je postavljen u finišu utakmice, kada su dosuđeni kazneni udarci i za domaćine i za goste. Prvo je sa bele tačke u 88. minutu bio precizan Darko Stanić iz Vojvodine, da bi u poslednjem minutu regularnog dela utakmice u kaznenom prostoru bio oboren i gostujući fudbaler, a priliku za pogodak je iskoristio Obrad Balević i zaključio konačnih 4:1.
Vojvodina je trenutno prva na tabeli, ima dva boda više od Napretka iz Nadalja, i četiri više od Proletera iz Ravnog Sela. Gradištanci se u narednom kolu sastaju sa Proleterom na gostujućem terenu.

Minimalni porazi Jedinstva i Mladosti

Za razliku od Bečeja i Vojvodine iz Bačkog Gradišta (slavilo je kod kuće protiv Budućnosti iz Savinog Sela sa 4:0), fudbaleri Mladosti iz Radičevića i Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela nisu osetili prošlog vikenda slast pobede. Obe ekipe poražene su na svojim terenima sa 1:0.
Gost iz Srbobrana, ekipa Mladost radost došla je u Petrovom Selu preko Ćurguza u vođstvo u 35. minutu. Mogli su gosti kući otići sa samo jednim bodom da nije došlo do, za igrače Jedinstva sumnjive, odluke sudije u 53. minutu. Naime, jedan od igrača srbobranske ekipe igrao je u svom šesnaestercu rukom, što glavni sudija nije okarakterisao kao znak za dosudu najstrože kazne. Došlo je do desetominutnog prekida, da bi igrači Jedinstva odlučili da se vrate na utakmicu i da je odigraju do kraja, ali su bodovi otišli u komšijski Srbobran.
Jedan od iskusnijih igrača u redovima Jedinstva, Darko Maksimčev, pun je hvale na račun igre protivnika, a kritike je uputio sudiji.
– Iako smo bili egal tokom čitavog meča, sem kod greške pri jedinom primljenom golom, ipak bih uputio čestitke igračima ekipe Mladost radost na zasluženoj pobedi. Jedina mrlja meča bio je prekid i nerazumna sudijska odluka. Iskreno se nadam da sudijske odluke više neće uticati ni na jedan rezultat u ligi – izjavio je Maksimčev.
Petrovoselci u nedelju putuju u Savino Selo ekipi Budućnosti, koja je u svojstvu domaćina nezgodni protivnik.
– Idemo da igramo fudbal, a ako uspemo da uzmemo bod, nećemo se žaliti – rekao je Maksimčev.
Mladost iz Radičevića, koja je nesretno primila gol i izgubila od gostiju iz Kucure, putuje na megdan u Srbobran ekipi Mladost radost.