MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Opštinski derbi Bečeju

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Opštinski derbi Bečejutrg_fontane

Fudbaleri Bečej Old golda su teže nego što se očekivalo došli do tri boda u opštinskom derbiju 11. kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas sa Jedinstvom iz Bačkog Petrovog Sela. Slaba završnica, težak teren i tvrd protivnik, koji je bunker sistemom pokušavao da iz kontri dođe do pogotka, pogodovali su tome da na utakmici bude „samo“ tri gola.

Prvo poluvreme, ako ne po igri, onda rezultatski pripalo je Bečejcima, koji su polukontrama i nešto ofanzivnijom igrom na terenu u odnosu na protivnika došli do pogotka u prvih 45 minuta. Prodanov je prošao po sredini terena sa leve strane, centrirao je Petkoviću, koji je po zemlji poslao loptu iza leđa golmana Kase. Igrao se 23. minut. Od tog momenta do 55. minuta pucale su po terenu prazne puške sa obe strane, da bi u navedenom minutu nakon greške jedinice Bečeja Lazića, Jakšić poravnao rezultat na 1:0. Minut kasnije na drugoj strani terena svom kolegi revanširao se golman Jedinstva Kasa i nakon novog ubačaja Prodanova dozvolio je da lopta „prošeta“ do Malića, kom nije bilo teško da sa 5 metara pogodi mrežu gostiju i obezbedi dugo očekivani trijumf svojoj ekipi (Bečej nije pobedio još od kada je 24. septembra kod kuće dobio Iskru iz Kucure sa 6:2).
– Želim da se zahvalim protivničkoj ekipi na fer igri, a naravno i svojim saigračima čestitam na zasluženoj pobedi. Još jedan protivnik je precrtan, na redu su sledeći izazovi. Idemo u Radičević, gde nas čeka jedna tvrda i hrabra ekipa. Uveren sam da nam neće biti lako, ali ukoliko poštujemo zamisli trenera Grbića, nova pobeda je na vidiku – rekao je nakon meča sa Jedinstvom Prodanov, čiju ekipu prekosutra očekuje teško gostovanje u Radičeviću neugodnoj Mladosti.
Sa druge strane, strelac jedinog gola za Bačko Petrovo Selo, Stojan Jakšić smatra da je razlog poraza njegove ekipe pre svega loša procena jedinice Jedinstva.
– Ukoliko bez ijednog kiksa odigramo meč sa Vojvodinom, koja nam dolazi u goste u sledećem kolu, bar bod je naš – jasan je bio Jakšić.

Zamalo „petarda“

Posle Budućnosti iz Savinog Sela, koja je sa ekipom Mladosti igrala u pretprošlom kolu i dobila je sa 5:0, još jedan tim sa prostora opštine Vrbas, Proleter iz Ravnog Sela, dobro je „napunio“ mrežu Mladosti. Krenuli su domaći silovito od prvog sudijskog zvižduka, poveli već u prvom minutu i takvim ritmom su nastavili do kraja susreta i slavili su sa 4:0.
Saša Vojnović, fudbaler Mladosti skida kapu svom protivniku.
– Momci su nas nadigrali u svim segmentima igre. Dobri su, spremni, samo u superlativu mogu pričati – kratak je bio Vojnović, koji pred prekosutrašnje gostovanje Bečeja u Radičeviću, najavljuje borbu svog tima do poslednjeg daha.

I.S.

Vojvođanska liga Istok
Posustali u finišu

NOVI BEČEJ: U derbiju 12. kola Vojvođanske lige – Istok Proleter iz Banatskog Karlovca je u Starčevu pobedio Borac (0:1) i tako zadržao vodeću poziciju. Gosti su i ovog puta bili veoma uspešni, pored Proletera, pobede u gostima zabeležili su Radnički iz Zrenjanina, Sloboda iz Novih Kozaraca, Kolonija iz Kovina i Budućnost iz Srpske Crnje. Najubedljiviju pobedu na domaćem terenu zabeležio je drugoplasirani Dinamo, koji je u Pančevu deklasirao Radnički iz Bajmoka (7:1). Prednost domaćeg terena iskoristila je i Bačka 1901 iz Subotice, koja je posle tri uzastopna poraza pobedila Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 4:0.
U prvih 45 minuta igre izabranici trenera Novice Glavaškog bili su ravnopravan rival. U ovom delu utakmice istakao se golman Jedinstva Bojan Nemčev, pošto je odbranio jedanaesterac. Novobečejci su nakon toga imali priliku da povedu, ali idealnu priliku nije iskoristio Bojan Matić. U drugom delu utakmice Novobečejci su uspešno parirali domaćinu, sve do 66. minuta, da bi potom nastupio neočekivani pad u igri. Ko zna kako bi se susret završio da je Davorin Šijanović u 65. minutu iskoristio idealnu priliku posle asistencije Vasičina. Kako to biva u sportu, kazna je usledila već u sledećem napadu, iz kojeg su Subotičani postigli prvi gol. Posle toga fudbaleri Bačke su se rastrčali, postigli još tri gola, za ubedljivih 4:0.
Trener Novica Glavaški posle ove utakmice kaže:
– Ponavljaju nam se iste greške kao i u prošlom prvenstvu, da posustanemo u finišu ovog takmičarskog ciklusa. Za to ima više razloga, ali nemamo vremena za analiziranje, jer očekujemo utakmicu sa Borcem iz Starčeva, koji je poražen na svom terenu i sigurno da će učiniti sve da nadoknadi propušteno. U ovom susretu ne mogu da računam na isključenog Milorada Ivančeva, dok će Ognjen Maleš i Srđan Vasičin i pored dva žuta kartona najverovatnije igrati, a pauzirati naredne nedelje u Pančevu. Bliži se kraj prvog dela prvenstva i ukoliko želimo da zadržimo mesto u gornjem delu tabele, iz ovog susreta moramo izaći kao pobednici.
Crnoj seriji Vojvodine iz Novog Miloševa kao da nema kraja. U duelu sa Slobodom iz Novih Kozaraca pitanje pobednika bilo je rešeno već posle 14 minuta igre. Najbolji pojedinac susreta, Saša Trifunac je odigrao simultanku sa odbranom Vojvodine, postigao dva gola, što je bilo nedostižno. U nedelju Novomiloševčani sa pozicije poslednjeplasirane ekipe igraju sa Kolonijom u Kovinu.