MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Remi Bečeja, poraz Jedinstva i Mladostitrg_fontane

Bečej Old gold se vratio kući sa teškog gostovanja iz Savinog Sela neporažen (1:1), dok je Mladost u Nadalju dva puta kapitulirala (0:2), a Jedinstvo u Kucuri čak četiri puta (1:4).

Poveo je Bečej u meču sa domaćom ekipom Budućnosti golom Stajkija u 30. minutu, a na odmor je mogao otići sa dva gola razlike da je Drapšin u završnici poluvremena bio spretniji u situaciji jedan na jedan sa domaćim golmanom. Gosti su nastavili utakmicu ubojitim napadima Drapšina i Malića, međutim, dugo željeni pogodak nije postignut. Ono što nije polazilo gostima za nogom u drugom poluvremenu, pošlo je domaćinu. Lopta se u gužvi u šesnaestercu Bečeja odbila od jednog igrača domaćih, prevarila jedinicu Bečeja Lazića i završila u mreži iza njegovih leđa. Nesrećno primljen pogodak još više je podstakao Bečejce da napadaju, Kobiljski je čak tukao u prečku, ali se nije ništa desilo do 82. minuta, kada je Lovre poentirao. Glavni sudija u prvi mah je pokazao na centar, ali posle pola minuta promenio je odluku i pokazao da je došlo do faula nad golmanom. Takva sudijska odluka dovela je do gneva i razočaranja gostiju.
– Ishod meča je bio nepravedan i nerealan. Bili smo dominantni svih 90 minuta u svim segmentima igre. Samo sticajem nesrećnih okolnosti nismo dobili ovaj meč – kazao je trener Grbić i dodao: – Sutra nas već očekuje novi izazov, derbi kod kuće sa Proleterom iz Ravnog Sela. Biće to jedna prava muška, tvrda, žestoka utakmica, utakmica u kojoj želimo da pobedimo.
Za razliku od Bečeja, kojem je sudija uskratio bodove, može se reći da su igrači petrovoselskog Jedinstva sebe porazili. Poveli su već u 12. minutu golom Kosanovića, a rezultatsku prednost zadržali su do 60. minuta, kada je Ikić autogolom izjednačio. Domaći su ubrzo, nakon penala, sviranog jer je Milenković igrao rukom, preokrenuli rezultat u svoju korist.
Trener Jedinstva Boris Nađ smatra da je posle brzog vođstva i „brda“ neiskorišćenih šansi usledila kazna.
– Protivnik je u drugom delu susreta navalio iz sve snage. Naša igra to jednog momenta više nije mogla da izdrži i pukla je – rekao je Nađ.
Prekosutra u Bačko Petrovo Selo dolazi srbobranska Mladost radost koja je na iznenađenje svih pobedila u prvom prolećnom kolu Vojvodinu iz Bačkog Gradišta.
– Izrazito jak protivnik. Naš plan je da se zatvorimo, i da iz jakih prekida i kontri tražimo put ka mreži Srbobranaca – objasnio je Nađ.
Još jedan penal sviran je na utakmici koju je Mladost igrala u Nadalju. Mladost je u Nadalju izgubila od Napretka, a do prvog gola domaći su došli nakon faula Dejana Vojnovića u svom šesnaestercu, 10 minuta pre kraja meča. Isti igrač ubrzo je „pocrveneo“, pa je četa Milorada Kolundžije nastavila meč oslabljena, a to je iskoristio Napredak i poveo sa 2:0.
Trener Mladosti Kolundžija zadovoljan je zalaganjem i igrom svojih izabranika, koje prekosutra očekuje gostovanje Iskre iz Kucure.

Ispravka

U prošlom broju „Bečejskog mozaika“ u tekstu pod naslovom „Optimizam na startu“ potkrala se greška. U nabrajanju devetoro igrača koji su ovog proleća pojačali redove Bečej Old golda umesto imena Srđan Prijić piše Igor Prijić.