Međuopštinska liga Bečej – Srbobran – Vrbas: Vojvodina na vrhu tabele

Međuopštinska liga Bečej – Srbobran – Vrbas: Vojvodina na vrhu tabeletrg_fontane

Pred rekordnih brojem navijača fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta pobedili su Proleter iz Ravnog Sela sa 4:0 u derbiju devetog kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas. U karnevalskoj atmosferi Gradištanci su proslavili plasman na vrh tabele, jer su gostujući fudbaleri do ovog kola bili prvi.

Kako je to već postalo uobičajeno u proteklih nekoliko utakmica na domaćem terenu, Vojvodina je pitanje pobednika rešila u drugom delu utakmice. Tako je bilo i ovog puta. Prvo poluvreme i rezultat 0:0 nije nagoveštavao konačan epilog. Mrežu Proletera prvi je zatresao Vanja Petrov u 62. minutu utakmice, a već u 67. minutu zahvaljujući golu Darka Srdića prednost je povećana na 2:0. Do kraja meča u listu strelaca upisali su se i Zdravko Savić i Dejan Rajović, u 72, odnosno 85. minutu.
Vojvodina je vezala sedmu pobedu zaredom i trenutno je prva sa 21 bodom, a drugi je Proleter sa 19 bodova.

Živkov podneo ostavku

Predsednik Fudbalskog kluba Vojvodina Dragan Živkov podneo je ostavku na ovu funkciju zbog pritisaka ostalih članova Uprave kluba, saznaje Bečejski mozaik. Pored Živkova, Upravu je napustio i njegov sin Slobodan Živkov, koji je bio sportski direktor kluba, kao i Stojan Stojanović.
Kako je rekao sekretar Vojvodine Vojin Živković, još je rano da se govori o tome ko bi mogao da bude novi predsednik kluba, i da je trenutno sva pažnja usmerena na prvenstvo i rezultate na utakmicama.

M.V.

Prvi trijumf Mladosti

Tek u poslednjem kolu prvog kruga u trokružnom sistemu takmičenja igrači Mladosti iz Radičevića izvojevali su prvu pobedu. Mora se priznati da je pobeda izborena herojski, pogotovo ukoliko se uzme u obzir da je protivnik bila ekipa Mladost radost iz Srbobrana, tim koji je kod kuće dobio Bečej sa 7:0 i izgubio od lidera na tabeli Vojvodine u Bačkom Gradištu sa 3:2, kao i činjenica da su meč završili sa devet igrača, jer su Jurić i Gavrić „pocrveneli“.
Po jednom sa obe strane tresla se mreža u prvom poluvremenu. Strelac za Mladost bio je Saša Vojnović. U drugom delu meča igrači Mladosti bukvalno su ginuli na terenu i zasluženo su golom Gavrića osvojili prvu „ligašku trojku“.
Saša Vojnović, strelac prvog gola za ekipu Mladosti, nedeljnu pobedu na terenu vidi i kao pobedu van terena, u psihičkom smislu veoma važnu za njegovu ekipu, koju očekuje novi izazov već prekosutra, kada u Radičević stiže Budućnost iz Savinog Sela.
– Daćemo sve od sebe da još jednom obradujemo svoje navijače i opravdamo status Radičevića kao vrućeg terena za sve gostujuće ekipe – obećao je Vojnović.
Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela doživelo je još jedan poraz, sada od ekipe Budućnosti iz Savinog Sela. Položili su oružje Petrovoselci već u prvih 45 minuta, kada su gosti iz opštine Vrbas vodili sa 4:0, a do kraja meča uspeli su da još dva puta da zatresu mrežu.
Darko Maksimčev, prvotimac Jedinstva, čestita ekipi Budućnosti na zasluženoj pobedi u nedeljnom meču.
– Katastrofalno smo odigrali meč, svi, od golmana pa do najisturenijeg igrača u napadu. U nedelju, pretposlednjeg dana oktobra, dolazi nam Proleter iz Ravnog Sela. Idemo na bodove, pa šta nam bog da – rekao je Maksimčev.

Vladimir Grbić je novi trener Bečeja

Posle Siniše Todorovića i Igora Stefanovića, Vladimir Grbić je treći trener na klupi Bečej old golda od avgusta meseca kada je startovala sezona 2011/2012. Međuopštinske fudbalske lige Bečej – Srbobran – Vrbas. Grbić, stari/ novi trener Bečeja već je na prvom treningu 25. oktobra, uvideo da je pred njim i ekipom težak, dugotrajan i mukotrpan rad.
– Sa osam momaka odradio sam prvi trening. Iz tog razloga u narednom periodu ništa drugo nam ne može biti na umu nego da zajedno sa ljudima koji vode klub izvršimo konsolidaciju igračkog kadra. Treba da se reaktiviraju igrači koji su iz raznih razloga napustili klub, a očekuje nas za početak i rad na fizičkoj spremi. O nešto ozbiljnijim koracima može se pričati tek na proleće – izjavio je Grbić, kojeg prekosutra u Bačkom Gradištu očekuje vatreno krštenje. Bečej ide na noge zahuktaloj Vojvodini, lideru na tabeli, a novi strateg Bečeja nema velika očekivanja.
– Lepo je reći da očekujemo ovaj ili onaj rezultat. Mi nismo trenutno u poziciji da očekujemo nešto veliko, a normalno je da se nadamo pozitivnom ishodu – rekao je Grbić.