MEMORIJAL „LAZA STOJŠIĆ”: Svim staru i PK Bečeju po 19 medalja

MEMORIJAL „LAZA STOJŠIĆ”: Svim staru i PK Bečeju po 19 medaljatrg_fontane

Na sedmom memorijalnom turniru „Laza Stojšić” održanom prošle subote u OSC-u „Mladost” u organizaciji PK Bečeja, na kom je nastupilo 388 takmičara iz 22 kluba sa teritorije Rumunije, Mađarske i Srbije, oba bečejska plivačka kluba, Svim star i Bečej, osvojili su po 19 medalja. I pored identičnog broja osvojenih medalja „svimovci“ su se osvajanjem 13 zlatnih medalja pozicionirali bolje u generalnom plasmanu turnira od drugog kluba iz Bečeja. Svim star je zauzeo prvo mesto na turniru, dok je PK Bečej bio četvrti.

Čast da otvore turnir imala su deca sa posebnim potrebama, koja su preplivala bazen od 25 metara i osvojila su zlato za trud i stečeno znanje plivanja.
„Zlatni“ u redovima Svim stara bili su Ivona Čolaković u disciplinama 200 metara mešovito i 100 metara leđno, Jovana Ječanski na 50 metara leđno i 50 metara kraul, Lenke Horvat na 100 metara prsno i 100 metara kraul, Bence Balzam na 100 metara delfin i 200 metara mešovito, Vukašin Vukanić na 50 metara leđno i 50 metara kraul, Denis Der na 100 metara prsno, Marina Čolaković na 100 metara kraul, Uroš Kovačev na 50 metara prsno, koji je osvojio i bronzanu medalju na 50 metara kraul. Aleksa Pantić je zaslužio bronzu na 50 metara kraul, ali i srebro na 50 metara prsno, dok je još jedna bronza otišla u ruke Anete Šoš u disciplini 50 metara leđno.
Pored pregršt medalja sa turnira, stiglo je još jedno priznanje za rad Svim stara. Naime, Jovana Đurić i Jelena Ječanski, članice kluba, učestvovaće na pripremama kadetske reprezentacije Srbije u Nišu od 6. do 14. aprila, kada će nastupiti i na međunarodnom kupu „Niš 2012“.
U bojama PK Bečeja zlatnu medalju osvojili su Aron Šinkovič u disciplini 100 metara delfin, Selena Pandurović (100 m delfin i 100 m leđno), Sebastijan Sabo (100 m leđno), Balaž Beda (50 m leđno), Seke Zita (50 m prsno), Tamaš Farkaš (100 m kraul i 200 m mešovito) i mešovita štafeta 8×50 m kraul u sastavu Farkaš, Sabo, Šinkovič, Hasnoši Tot, Seke, Stefanović, Božić Biljana i Kara.
Šinkovič je pored zlata osvoji i srebro, u disciplini 200 metara mešovito, kao i Sabo na 100 metara prsno i Seke u disciplini 50 metara prsno. Pored njih srebrom su se okitili i Marijana Stefanović u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara mešovito, Milan Mihajlović na 50 metara prsno i Ana Horvat na 50 metara kraul. Bronze su osvojili Čongor Tot Hasnoši (100 m leđno), Akoš Beda (50 m kraul) i Reka Kara (200 m mešovito).
Memorijalna trka turnira bila je trka na 100 metara prsno. Najbolje vreme u apsolutnoj konkurenciji zabeležio je Petar Karan iz Beograda. Za najbolje plivače turnira po osvojenim FINA bodovima izabrani su Tamaš Farkaš iz PK Bečeja i Mina Martilović iz Beograda.