Memorijalni turnir „Željko Nikolić“: Prvi put pehar za Bečejca

Memorijalni turnir „Željko Nikolić“: Prvi put pehar za Bečejcatrg_fontane

Na 9. Memorijalnom turniru „Željko Nikolić“ u kategoriji plus 66 kilograma u konkurenciji pionira pobedio je Aleksandar Stojkov iz Bečeja kome je pripao pehar i novčana nagrada od 100 evra koje je obezbedila porodica tragično nastradalog pionira DžK Mladost. Ovo je prvi put da je jedan džudista iz Bečeja pobedio na ovom takmičenju.

Inače, memorijalni turnir je održan minulog vikenda u SC „Đorđe Predin Badža“ u organizaciji DžK Mladost iz Bečeja, zajedno sa 19. Međunarodnim džudo turnirom na kom je nastupilo 453 takmičara iz 50 klubova iz Bugarske, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske i Srbije u ženskoj i muškoj konkurenciji poletaraca, pionira i kadeta, a to predstavalja najveći broj učesnika do sada.
Rukovodilac celodnevnog takmičenja bio je predsednik Takmičarske komisije Džudo saveza Vojvodine Miroslav Jočić iz Starčeva, glavni sudija bio je Vlatko Belovuković iz Sombora, a borbe na šest tatamija sudio je kolegijum od 12 sudija. Domaćin ovog uspešno organizovanog takmičenja Milorad Lončarević je za naš list rekao:
– Zadovoljan sam prikazanim od strane takmičara i prezadovoljan odzivom, što je potvrda da smo dobri domaćini. Očekujem da će broj takmičara sledeće godine biti na istom nivou ako ne i veći, jer je reč o jubilarnom takmičenju.
Pobednik turnira u ukupnom plasmanu bila je ekipa Slavije iz Novog Sada sa 42 boda, druga je ekipa Szatymazi iz Mađarske sa 38, a treći su predstavnici somborske Bačke sa 33 poena.
U konkurenciji poletarki najuspešnija je bila ekipa Szatymazi sa 11 bodova, a kod poletaraca mladi džudisti Bačke iz Sombora (19). U konkurenciji pionirki prva je ekipa TSK iz Temerina (14), a kod pionira Cement iz Beočina (11).
U kadetskoj konkurenciji je bilo najzanimljivije jer su na turniru bili prisutni i selektori reprezentacije Srbije koji su posmatrali borce, a pored medalja za najbolje plasirane u svim težinskim kategorijama obezbeđene su i novčane nagrade: za prvo mesto 60, a za drugo 40 evra. U konkurenciji kadetkinja pobedila je ekipa Dinama iz Pančeva (10), a u konkurenciji kadeta ekipa Partizana iz Kikinde (15).
Domaći takmičari pored zlatne medalje Aleksandra Stojkova osvojili su još dva srebra i tri bronze. Druga mesta pripala su u konkurenciji pionira u kategoriji do 34 kilograma Kosti Šimiću i Marku Simiću u kategoriji plus 90 kilograma u kadetskoj konkurenciji. Bronze su osvojili Miroslav Stojanović u kategoriji do 28 kilograma i Svetozar Vijatov u kategoriji plus 50 kilograma u konkurenciji poletaraca, kao i Milica Grbić u kategoriji plus 70 kilograma u kadetskoj konkurenciji.