MFL Bačka Topola – Mali Iđoš – Vrbas – Bečej: Iznenađenje na startu

MFL Bačka Topola – Mali Iđoš – Vrbas – Bečej: Iznenađenje na startutrg_fontane

Minulog vikenda startovalo je i takmičenje u prvenstvu MFL Bačka Topola – Mali Iđoš – Vrbas – Bečej u okviru kojeg nastupaju ekipe Vojvodine iz Bačkog Gradišta, Jednistva iz Bačkog Petrovog Sela i Mladosti iz Radičevića.
U premijernim utakmicama timova iz bečejske opštine su zabeleženi pomalo iznenađujući rezultati.

Naime, ekipa Vojvodine koja je u prvenstvenu trku ušla sa ambicijama osvajanja prvog mesta i plasmana u viši rang, na gostovanju u Tomislavcima je pretrpela poraz od istoimene ekipe rezultatom 2:1. Strelac jedinog gola za fudbalere iz Bačkog Gradišta je bio Dimitrije Vejin.
Očekivalo se da će Bačkogradištanci, koji su prošle godine vodili borbu za vrh tabele i u konačnom plasmanu zauzeli drugo mesto iza Iskre iz Kucure, ostvariti povoljniji rezultat, jer su prošle sezone na gostovanju protiv ekipe Tomislavaca koji su na kraju prvenstva bili četvrti, odigrali nerešeno rezultatom 2:2, dok su ih pred svojim navijačima savladali ubedljivim rezultatom 5:1.
– Nažalost nisam bio u Tomislavcima, ali prema rečima šefa stručnog štaba Sofrenovića, bilo je žalosno. Počev od kvaliteta terena koji je bio katastrofalan, preko suđenja, jer su sudije donele nekoliko odluka u korist domaćina, pa do naše igre, koja je bila daleko ispod očekivanja i stvarnih mogućnosti. Međutim, ima još mnogo da se igra. Prvenstvo je tek počelo i mi ne menjamo ambicije, a to je osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja. U skladu sa ciljem usledio je i angažman nekoliko novih igrača u toku prelaznog roka. Pristupili su nam Vejin i Šobot iz Bačkog Jarka, Kozomora i Ćirić iz Turije i golman Nedeljković iz Bečeja, tako da mislim da posedujemo potreban kvalitet i da ćemo u narednim mečevima popraviti utisak i nadoknaditi propušteno u Tomislavcima – rekao je Goran Kurdić koji je 25. avgusta imenovan za predsednika FK Vojvodina.
Prilika za popravni je već u sledećem kolu, kada Gradištanci na stadionu „Đorđe Tapavica – Džoja“ dočekuju ekipu Mladost radost iz Srbobrana koja je prošle sezone bila sedma, a na startu prvenstvene trke su je savladali rezultatom 2:1. Utakmica se igra u nedelju, s početkom u 16,30 časova.

KUP FSO Bečej – Srbobran
Gradištanci osvojili pehar

Fudbaleri Bačkog Gradišta su u sredu odigrali utakmicu finala kupa na teritoriji FSO Bečej – Srbobran protiv ekipe Napretka iz Nadalja i zabeležili pobedu rezultatom 4:1 (0:0). Golove su postigli Jović u 67. i 80. minutu, Sekulić u 78. i N. Kudrić u 79. minutu za ekipu Vojvodine, a jedini gol za Napredak postigao je Grbić u 87. minutu utakmice.
Vojvodina: Vojnović, Vejin, Ćuk, D. Kudrić, Bilbija, Banović, Ćirić, Janković  (od 83. minuta Husanović), Kozomora (od 46. minuta Sekulić), Jović , N. Kudrić (od 81. minuta Šobot).
Napredak: Polić, Grujić, Ćulum, Dabižljević, Vender, Jojkić (od 70. minuta Kihot), Bečanović, Kovačev, Grbić, Mažić (od 46. minuta Golub), Drapšin (od 63. minuta Savkov).
Gradištanci su do pobede došli zahvaljujući dobroj igri, pogotovo u drugom delu utakmice kada se istakao iskusni Miroslav Sekulić koji je, između ostalog, i bio strelac jednog gola. Pehar je kapitenu  Nemanji Joviću uručio predsednik FSO Bečej – Srbobran  Dejan Stanojev.
Inače, Vojvodina je prethodno u polufinalu takmičenja bila bolja od ekipe Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela koju je savladala rezultatom 3:1, dok je Napredak direktno ušao u završnicu jer njegov protivnik, ekipa Mladosti iz Radičevića nije bila u mogućnosti da izađe na megdan Nadaljčanima, tako da je utakmica registrovana službenim rezultatom.
Osvajanjem pehara fudbaleri Vojvodine su stekli pravo nastupa u daljem toku takmičenja, odnosno u Kupu Vojvodine na teritoriji PFS Subotica, gde će se u konkurenciji naći ekipe Mladosti iz Turije, Srbobrana i OFK Bečej 1918, koji, inače, brani trofej.

V.F.

Fudbaleri Mladosti iz Radičevića, inače osmoplasirani minule sezone, u utakmici prvog kola kao domaćini su se sastali sa ekipom Eđšega iz Malog Iđoša i zabeležili pobedu rezultatom 3:1. Golove za domaćina su postigli Srećko Jelić i Bratislav Jelić koji se dva puta upisao u listu strelaca.
Pobeda protiv „novajlija“ u ovom rangu takmičenja, koji je prošle godine nastupao u PFL Subotica, a kako je bio poslednje plasiran izgubio je status, a njihovo mesto je zauzela Iskra iz Kucure, prošlogodišnji prvak aktuelnog takmičenja, koja je inače uspešno debitovala u Područnoj ligi i u 1. kolu ostvarila pobedu na gostovanju u Senti rezultatom 3:1, je izuzetno značajna, jer je klub iz Radičevića imao dosta problema u vezi sa sastavom ekipe i sasvim je sigurno da će mnogo značiti za sticanje samopouzdanja u narednom periodu. Sledeći izazov za ekipu Mladosti je naredno kolo u okviru kojeg se u opštinskom derbiju sastaje sa ekipom Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela. Utakmica će se odigrati u nedelju s početkom u 16,30 časova u Radičeviću jer su u toku radovi na rekonstrukciji prostorija FK Jednistvo. Kao i uvek, očekuje se zanimljiv susret poznatih rivala, a prošle sezone Bačkopetrovoselci su bili uspešniji. Ostvarili su pobedu u Radičeviću 3:2, dok je susret na stadionu u Bačkom Petrovom Selu okončan nerešenim rezultatom 2:2.
Inače, fudbaleri Jedinstva na startu prvenstvene trke su pretrpeli poraz u 1. kolu u Zmajevu od ekipe Obilića od 2:0. Istim rezultatom izgubili su i na gostovanju i pred svojim navijačima i prošle sezone kada su u konačnom plasmanu zauzeli šesto mesto, tako da ovaj ishod nije preterano iznenađujuć.
Za očekivati je da će Bačkopetrovoselci, uprkos hendikepu zbog neigranja pred svojim navijačima, pružiti svoj maksimum u narednim mečevima, a da će se naročito potruditi da se prikažu u najboljem izdanju u 5. kolu 8. oktobra, do kada se očekuje da će biti završeni radovi na  stadionu, kada bi trebalo da ugoste ekipu Slobode iz Stare Moravice, koju su prošlog prvenstva pobedili sa ubedljivih 11:0 na domaćem terenu i sa 8:1 na gostovanju.