MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: „Goleada“ kraj Tise

MOL BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: „Goleada“ kraj Tisetrg_fontane

Ljubitelji fudbala imali su priliku da 24. septembra na Gradskom stadionu u Bečeju na utakmici između domaćeg Bečej Old golda i Iskre iz Kucure vide pravu „kišu golova“.

Mreža se tokom meča tresla osam puta, šest puta mreža gostiju, a dva puta mreža Bečeja. U toku prvog dela susreta, u kojem su data tri gola, nije se ni nazirao kasniji razvoj događaja. Otvorio je Bečej utakmicu šansom Prodanova u 3. minutu, dok su se u narednih petnaestak minuta „ofanzivne strasti“ utišale. U 22. minutu na scenu stupaju Kobiljski u ulozi asistenta i Stajki, strelac gola za vođstvo Bečeja. Gosti nisu legli duhom posle gola Bečeja, nego su u 30. minutu zahvaljujući Damjanu Gubašu izjednačili. Do odlaska na odmor Bečej je još dva puta ozbiljnije zapretio, jednom neuspešno (Drapšin u 33. minutu), a jednom uspešno, kada je golom Dražića u 36. minutu poveo sa 2:1. Tokom drugog poluvremena, u poslednjih pola sata utakmice, Bečej je neprekidno atakovao na gol gostiju, stvarao šanse, ali i dozvoljavao gostima da stvaraju polukontre, koje bi, da su protivnički napadači imali malo više osećaja za gol, mogle i skupo da koštaju Bečej. Ovako su domaći fudbaleri od 58. do 90. minuta naterali golmana Iskre Stupara da još četiri puta vadi loptu iz mreže. Prvo je Stajki posle solo prodora sa 25 metara povisio rezultat na 3:1, da bi Rašković u 70. minutu uz asistenciju Todorovića rezultat povisio na 4:1. U poslednjim minutima meča tačku na neslavan provod Iskre u Bečeju stavili su Kobiljski i Drapšin. Jedino što su gosti u međuvremenu uradili jeste da su uz pomoć strelca prvog gola Gubaša u 80. minutu postigli i drugi gol na meču.
Vukosav Kobiljski, asistent kod prvog gola Bečeja i strelac pretposlednjeg gola, smatra da je njegova ekipa dosta lako dobila goste iz Kucure, čija je ekipa spoj mladosti i iskustva.
– Očekuje nas teško gostovanje u Srbobranu. Ekipa Mladost radost ima dobrih pojedinaca, ali ukoliko ponovimo igru iz prethodnog kola mislim da će nam i bodovi doći – rekao je Kobiljski.

Pobeda Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta u derbiju petog kola Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas pobedili su nadaljski Napredak na domaćem terenu sa ubedljivih 3:0.
Utakmica je bila u znaku velike borbe na terenu i brojnih napada domaćih fudbalera na gol protivnika, ali ti napadi skoro do samog kraja utakmice nisu imali učinka. Kada se domaća publika već oprostila od pobede, usledila je raketa Darka Srdića koji je u 82. minutu postigao gol i zapalio tribine i sve u stručnom štabu Vojvodine.
Utisak je bio da su fudbaleri Vojvodine zadovoljni i minimalnom pobedom, ali je to ubrzo „demantovao“ Zdravko Savić koji je u 87. minutu upisao i drugi gol u konto domaće ekipe.
Veliki rezultatski zaokret u samom finišu utakmice završio je onaj ko je sve i započeo – Darko Srdić, koji je u 89. minutu utakmice postigao i treći gol za Vojvodinu i tako srušio nade gostima iz Nadalja da bi mogli da dođu makar i do remija.
Heroj utakmice Srdić je nakon utakmice pohvalio golmana Napretka koji je branio fantastično i pored tri primljena gola, i koji je sprečio da pobeda bude daleko ubedljivija.
– Imamo dobru ekipu, pružili smo jako dobru igru na terenu i potpuno smo zaslužili ovu pobedu. Nadam se u nastavku sezone još boljoj igri i da na kraju sezone slavimo kao prvoplasirana ekipa na tabeli – rekao je Srdić.

Milen Vesović

Prvi bodovi Jedinstva

U opštinskom, a ujedno i derbiju začelja, petrovoselsko Jedinstvo savladalo je pred svojim navijačima „ranjeni“ tim Mladosti iz Radičevića sa 1:0. Prve bodove svojoj ekipi doneo je Darko Maksimčev, kojem je pošlo za nogom da u 82. minutu zatrese mrežu Danijela Vojnovića, golmana Mladosti. Od prvog sudijskog zvižduka krenuli su Petrovoselci silovito, stvarali nekoliko izglednih prilika za gol, ali su nailazili na otpor gostiju iz Radičevića, koji su nastupili bez sedam standardnih prvotimaca, Đukića, Vojnovića, Krivošije, Stupara, Jurića, Ćuka i Jankovića. Do odlučujućeg gola na utakmici igrači Jedinstva, Jakšić i Jovanović, postigli su po gol za svoju ekipu, ali su oba poništena od strane glavnog sudije zbog ofsajda. Na kraju slavili su domaći, najviše zahvaljujući agilnosti Maksimčeva.
– Imali smo ogromnu želju da slavimo pred svojim navijačima. Iz tog razloga ušli smo nervozno u utakmicu, ali smo u drugom poluvremenu ispoštovali dogovor iz svlačionice i trijumfovali – izjavio je Maksimčev, koji pred nedeljno gostovanje svoje ekipe u Nadalju najavljuje „visoko uzdignut barjak“ i oštru borbu za nove bodove.
Sa druge strane kapiten Mladosti Vojnović glavnog krivca za novi poraz svoje ekipe vidi u nedostatku treninga i nemanju rezervnih igrača na utakmici. U narednom kolu ekipa iz Radičevića je slobodna.