MOL SRBOBRAN-VRBAS-BEČEJ: Pobeda Bečejcima

MOL SRBOBRAN-VRBAS-BEČEJ: Pobeda Bečejcimatrg_fontane

Komšijski derbi između Bečej Old golda i Vojvodine iz Bačkog Gradišta, koji je okupio nekoliko stotina ljubitelja fudbala iz Bečeja, Gradišta i okoline, završen je pobedom fudbalera Bečej Old golda (3:1). Kontrolisali su Bečejci derbi tokom čitavog meča, koji se odlikovao mirnom igrom, ali sudija Stanko Milć iz Vrbasa je ipak dodelio po dva žuta kartona na obe strane.

Prvih 45 minuta u potpunosti su pripali igračima Bečeja, koji su golovima Vukosava Kobiljskog u 8. minutu i Ivana Drapšina u 34. minutu, najavili trijumf domaće ekipe. Drugi deo susreta doneo je početnu inicijativu gostiju, koji su nakon greške golmana Lazića, koji je rukama uhvatio loptu vraćenu nogom i nakon dosuđenog indirektnog udarca, preko letnjeg pojačanja Zdravka Savića, u 59. minutu došli do prvog gola na utakmici. Tačku na pobedu Bečeja stavio je kapiten Zoran Malić u 62. minutu, nakon odlične asistencije Todorovića.
Trener Vojvodine Oto Balaška izjavio je za „Bečejski mozaik“ da je glavni razlog poraza u utakmici sa Bečejom bio nedostatak četvoro standardnih prvotimaca Vojvodine, od kojih su dvojica iz stalne postave a dvojica igrača su dobra izmena. Balaška je rekao da su neki fudbaleri kod Gradištanaca u prvom kolu imali manje od deset treninga i da nisu mogli da prikažu svoj maksimum na terenu. Pošto su Gradištanci slobodni ovog kola u prvenstvu, oni su u sredu na domaćem terenu odigrali prijateljsku utakmicu sa čuruškim Hajdukom i dobili goste sa 4:2.
Kapiten Bečej Old golda i jedan od strelaca na utakmici, Zoran Malić smatra da je utakmica sa Gradištancima bila korektna u svakom pogledu.
– Vojvodina je sa velikim ambicijama ušla u prvenstvo. Doveli su dosta kvalitetna pojačanja sa namerom da uđu u viši rang takmičenja. Znali smo za kvalitet ekipe i upravo iz tih razloga dobro smo se pripremili i u svim segmentima igre dali smo svoj maksimum, što je za rezultat imalo pobedu – kazao je i Malić i najavio novu pobedu Bečeja u Bačkom Petrovom Selu, protiv domaćeg Jedinstva. Utakmica će se igrati 4. septembra sa početkom u 17 časova.
Jedinstvo je 28. avgusta odigrao meč u Ravnom Selu protiv Proletera i izgubio sa 4:0. Poslednji predstavnik opštine Bečej u ovom stepenu takmičenja, Mladost iz Radičevića, pošla je stopama Jedinstva i Vojvodine i nesretno izgubila u Savinom Selu od ekipe Budućnosti sa 2:0. Prekosutra će Mladost na svom stadionu ugostiti Proleter iz Ravnog Sela, dok je ekipa Vojvodine slobodna.

I.S. i M.V.

Vojvođanska liga istok
Pun gas Jedinstva

Drugo kolo Vojvođanske lige Istok proteklo je u znaku domaćih ekipa, koje su od osam odigranih utakmica pobedile na sedam, dok je jedini uspeh u gostima zabeležio Dinamo iz Pančeva, koji je savladao Vojvodinu u Novom Miloševu (0:2).
Maksimalni učinak u prva dva kola ima jedino Jedinstvo iz Novog Bečeja, koje je osvajanje bodova u Novom Kneževcu (0:3), overilo pobedom, pred svojim navijačima, protiv ekipe AFK iz Ade 1:0.
Novobečejci su silovito otvorili utakmicu i u prvih pola sata diktirali tempo. U 10. minutu Radišić je pogodio stativu, da bi nekoliko minuta kasnije Matić sa pet metara loptu poslao preko gola. Svoju dominaciju izabranici trenera Novice Glavaškog su krunisali golom u 27. minutu, kada je na centaršut Radišića spretno reagovao Bojan Matić i glavom lobovao iznenađenog golmana gostiju. U nastavku Novobečejci su imali terensku inicijativu, ali i pored više prilika nisu uspeli da postignu drugi gol. To im se moglo osvetiti u 88. minutu, kada je kapiten gostiju Nađpal sa 25 metara uputio pravi projektil u gornji desni ugao, ali je Nemčev krajnjim naporom loptu izbacio u korner i tako sprečio iznenađenje.
Trener Jedinstva Novica Glavaški o startu prvenstva kaže:
– Iskoristili smo povoljan raspored i tako na najlepši način otvorili ovogodišnju sezonu. Mada igra još uvek nije na visokom nivou, posebno škripi u fazi napada, očekujem da će strelci proraditi već u nedelju, na utakmicu sa Bačkom u Pačiru, gde se nadam povoljnom rezultatu.
Posle ubedljivog poraza na startu prvenstva u Starčevu (6:2) fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su istu sudbinu doživeli pred domaćom publikom na premijernoj utakmici protiv Dinama iz Pančeva. Pančevački brzi voz protutnjao je kroz Novo Miloševo u punoj brzini. Sve je rešeno u drugom poluvremenu i to samo za dva minuta. Gosti su golove postigli u 62. i 64. minutu, da bi potom utakmicu rutinski priveli kraju. U subotu Vojvodina igra u Banatskom Velikom Selu sa Kozarom.