MXIV MEĐUNARODNI i IV MEMORIJALNI TURNIR „ŽELJKO NIKOLIĆ“: Bečejske strunjače za respekt

MXIV MEĐUNARODNI i IV MEMORIJALNI TURNIR „ŽELJKO NIKOLIĆ“:  Bečejske strunjače za respekttrg_fontane

U pozitivnoj atmosferi, zbog osvajanja još jedne medalje Danijela Pavić koja je na Prvenstvu Srbije za mlađe seniore u subotu u Nišu osvojila treće mesto u kategoriji do 52 kilograma, Džudo klub Mladost iz Bečeja organizovao je u 2. oktobra u OSC-u „Mladost“ XIV međunarodni i IV memorijalni turnir „Željko Nikolić“ uz učešće 402 takmičara iz 42 kluba sa teritorije Hrvatske, Srbije, Slovačke, Mađarske i Rumunije. Jedna od novina na turniru bila je novčana nagrada za kadete u iznosu od 50 evra za prvo mesto.

Goran Strajnić, pomoćnik predsednika opštine zadužen za sport i omladinu, otvorio je turnir rečima da je Džudo klub Mladost, organizujući međunarodni turnir, još jednom pokazao da je jedan od najorganizovanijih klubova u opštini. Pozdravivši porodicu pokojnog Željka Nikolića, po čijem imenu turnir i nosi ime, Strajnić je pozvao sve takmičare na fer igru i da tokom borbe poštuju protivnika.
Domaća Mladost nastupila je sa 24 takmičara i osvojila je 11 medalja (2, 3, 6). Zlatnu medalju zaslužili su stariji pioniri Nemanja Farkaš u kategoriji do 34 kilograma i Kornel Sabo u kategoriji do 55 kilograma. Sabo je osvojio još jednu medalju u kadetskoj konkurenciji, srebrnog sjaja, a srebrom su se okitili i pionir Nemanja Grbić (55 kg) i kadet Aleksandar Pujin (do 60 kg), dok su kadetu Robertu Farkašu (do 66 kg), poletarcu Aleksandru Stojkovu (do 46 kg), pioniru Milici Grbić (do 63 kg), Dušanu Dragoviću (+66 kg), kadetu Tamari Keljački (do 63 kg), pioniru Marijani Bakić (do 40 kg) i kadetu Robertu Sabou u kategoriji do 66 kg pripale bronzane medalje. Prvo mesto u ekipnom plasmanu na turniru osvojio je Omladinski džudo klub Beograd.
Izrazivši zadovoljstvo brojnošću takmičara trener Mladosti Milorad Lončarević rekao je da je turnir u Bečeju jedan od najposećenijih turnira u Srbiji.
– Verujem da će naredne godine biti još više takmičara na turniru. Što se tiče naših takmičara, oni su ostvarili rezultate koje smo i očekivali, tako da smo bez lažne skromnosti zadovoljni njihovim nastupom – rekao je Lončarević.