Na Mediteranskim igrama u Mersinu: Čaba Silađi je osvojio bronzu

Na Mediteranskim igrama u Mersinu: Čaba Silađi je  osvojio bronzutrg_fontane

Plivač Čaba Silađi iz Bečeja osvojio je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu (Turska) u disciplini 50 metara prsnim stilom. Silađi je deonicu od 50 metara isplivao za 27 sekundi i 93 stotinki. Prvoplasirani je bio Damir Dugonjić (27.63) iz Slovenije, a drugi Andrea Toniato (27.81) iz Italije.

Silađi nije uspeo da nastupi i u disciplini 100 metara prsno, jer je imao akutnu upalu slepog creva i pre trke je bio i u bolnici, gde je primao infuziju.
U izjavi za medije on je rekao da je bio zabrinut da li će moći uopšte da se takmiči zbog bolesti, međutim, ipak je uspeo i osvojio je bronzu. „Plašio sam se da uopšte neću nastupiti na takmičenju, a puno sam uložio u sve ovo i bilo mi je žao da sve padne u vodu. Na kraju se sve ipak dobro završilo i osećam se fenomenalno. Ostaje žal što sam loše plivao u finišu, loš ulazak u cilj je uticao na to da ne uzmem vredniju medalju“, rekao je Silađi.
Sedamnaeste po redu Mediteranske igre u Mersinu otvorene su 20. juna, a traju do 30. juna. Ceremonija otvaranja počela je vatrometom sa krova stadiona. U svečanom defileu 24 nacije zastavu Srbije nosila je olimpijska vicešampionka iz Londona, reprezentativka u streljaštvu Ivana Maksimović.
Svečanoj ceremoniji otvaranja Mediteranskih igara prisustvovali su i potpredsednik i generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije Žarko Paspalj i Đorđe Višacki. Srbiju na Mediteranskim igrama predstavlja 151 sportista i sportistkinja u 23 sporta koji su do srede osvojili 24 medalje, osam zlatnih, osam srebrnih i osam bronzanih.