Na „Plivačkom tromeču 2011”: Farkaš plivao za reprezentaciju

Na „Plivačkom tromeču 2011”: Farkaš plivao za reprezentacijutrg_fontane

Na međunarodnom takmičenju „Plivački tromeč 2011” (Srbija, Slovenija i Hrvatska) sredinom aprila u Kruševcu, Tamaš Farkaš iz Bečeja je nastupio za reprezentaciju Srbije.

On je plivao trke na 400 metara kraul, gde je osvojio srebrnu medalju, i na 1.500 metara kraul, kada je osvojio bronzu. Farkaš je tako osigurao mesto na listu kandidata za evropsko kadetsko prvenstvo u Turskoj krajem jula meseca.

Plivanje: PK Svim Star na ,,Plivačkim nadama”
Najbolji sa šest zlatnih medalja

Na međunarodnom plivačkom mitingu „Plivačke nade” u Kikindi održanom 23. aprila, plivači PK Svim star osvojili su prvo mesto sa šest zlatnih i dve srebrne medalje. Na takmičenju u Kikindi nastupilo je 265 plivača iz dvadesetak klubova.
Ana Jeftenić je osvojila dve zlatne medalje (50 metara delfin i 100 metara mešovito) i proglašena je za najbolju takmičarku mitinga sa 1.085 bodova. Jelena Ječanski je takođe bila prva na 50 metara leđno i druga na 50 metara delfin, dok je Jovana Đurić osvojila zlatnu medalju na 50 metara kraul i četvrto mesto na 50 metara delfin. Ivona Čolaković je zaslužila zlato na 100 metara delfin i srebro na 100 metara leđno. Nikola Ratkov je bio drugi na 50 metara prsno, Lenke Horvat četvrta na 100 metara prsno, a Marina Čolaković šesta na 50 metara kraul i na 50 metara leđno.
Plasman na prvo mesto na ovom takmičenju je podstrek za članove PK Svim star za letnji ciklus takmičenja kada će pokušati da opravdaju 5. mesto u Srbiji u mlađim