OTVORENO PRVENSTVO BEČEJA – „KOLENICA KUP“: Treće mesto za Glavaškog

OTVORENO PRVENSTVO BEČEJA – „KOLENICA KUP“: Treće mesto za Glavaškogtrg_fontane

Trener Stonoteniserkog kluba Bečej i veteran ovog sporta, Milutin Glavaški osvojio je zajedno sa Nenadom Đekićem iz Kikinde, bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji na šestom Otvorenom prvenstvu Bečeja, popularno nazvanom „Kolenica kup“, prošle subote u OSC-u „Mladost“. Na kupu je učestvovalo 85 stonotenisera iz Mađarske, Rumunije, Hrvatske i Srbije.

Subotičanin Stefan Kostadinović trijumfovao je u apsolutnoj kategoriji pobedom u finalnom susretu nad Beograđaninom Zvonimirom Britkom.
Najbolji u kategoriji od 35 do 50 godina bio je Dragan Knežević iz Osijeka, srebrna medalja pripala je Milutinu Glavaškom, a dve bronzane medalje Nenadu Đukiću i Šapčaninu Petru Đorđeviću.
Kod veterana starosti od 50 do 60 godina slavio je Ferenc Tot iz Baje ispred Rumuna Petreskua Livia i Branka Cvetkovića iz Kikinde i Svetozara Jovanovića iz Valjeva. Kod najstarijih veterana zlatnu medalju zaslužio je Beograđanin Slađan Svrzić koji je u finalu pobedio sugrađanina Miroslava Jelaču. Treći su bili Bečejac Đorđe Petrov i Adam Ištvan.
Pored Petrova i Glavaškog STK Bečej na „Kolenica kupu“ predstavljali su Dejan Zeremski, Goran Dragin, Ferenc Čeh, Tibor Bezeg, Karolj Bilik, Perica Pejović, Jožef Taloš i Čaba Hegediš.
Po završetku takmičenja proglašeni su i najbolji igrači po kategorijama u ovogodišnjim izdanjima „Kolenica kupa“. To su Kostadinović (apsolutna kategorija), Đukic (35-50), Cvetković (50-60) i Srzić (60+).